gleizdans2024

1. augustā 90 gadu jubileju svinētu mākslinieks, pedagogs Pēteris Gleizdāns. Mākslinieks dzimis Nautrēnu pagasta Lazdu ciemā kuplā zemnieku ģimenē. Mācījies Nautrēnu vidusskolā, pēc tam absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju. No 1977. līdz 1987. gadam bija Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas direktors.

P. Gleizdāns darbojās kā mākslinieks-grafiķis, pedagogs,  ir sniedzis māksliniecisko pienesumu dažādu Latgales kultūras, arhitektūras un mākslas veikumu tapšanā – bija žurnāla “Katōļu Dzeive” mākslinieks, ņēma dalību Aglonas bazilikas un klostera rekonstrukcijas idejas izstrādē, piedalījās un organizēja daudzas izstādes.

P. Gleizdāns mūžībā devās  2013. gada 5. oktobrī.

P. Gleizdāna dzimšanas dienas atcerei veltītajā izstādē “Es strādāju mūžībai” bibliotēkas lasītavā līdz 15.augustam apskatāmi Rēzeknes Centrālās bibliotēkas novadpētniecības krājuma materiāli par  mākslinieka dzīves un radošo ceļu.