jaunas gramatas

2011. gada 16. martā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 59 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

B. Brices rokasgrāmatā skolotājiem un vecākiem „Skaņu pasakas un ritma rotaļas” apkopotas bērnu iemīļotākās skaņu pasakas, skanošie dzejoļi, kanoni un rotaļas. Īpaša vieta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu muzikālajā darbībā ir ritma izjūtas attīstīšanai, tādēļ krājumā piedāvāti arī bērniem saistoši ritma vingrinājumi un dažādu tautu bērnu skaitāmpanti. Ritma vingrinājumi palīdz attīstīt un pilnveidot artikulāciju un dikciju, trenē bērnu atmiņu un bagātina vārdu krājumu.

S. Bhagvatas grāmatā „Emocionālās brīvības tehnikas” iepazīsiet jaunu, inovatīvu alternatīvās terapijas metodi. Tā ir vienkārša – ar pirkstu galiem bungojot pa noteiktiem ķermeņa enerģijas punktiem un izsakot pozitīvus apgalvojumus, jūs varat atbrīvot savu iekšējo radošo spēku. Tas palīdzēs ievērojami uzlabot veselību un izkopt savas pozitīvās īpašības.

I. Vedina „Mācīšanas mākslas” pamatsaturu veido autora pārdomas par mācību teorijas kategorijām un problēmām sistēmiskā izklāstījumā. Dažas nodaļas aptver plašāku jautājumu loku – mācību psiholoģijas, runas mākslas un domāšanas kultūras problēmas. Grāmata ir domāta visiem, kas vēlas izkopt savas spējas mācīšanas mākslā – gan augstskolu docētājiem un maģistrantiem, gan skolu un citu mācību iestāžu pedagogiem.

A. B. Ikšeļa grāmatā „Ceļojums mākslas pasaulē” apkopots mākslas vēstures gājums no pirmsākumiem līdz pat 21. gadsimta sākumam. Katrs no mākslas stiliem, virzieniem un novirzieniem apskatīts ļoti konspektīvi, jo grāmata galvenokārt domāta jauniešiem, kas mācās mākslas skolās, un arī tiem, kam ir radusies interese par mākslu.

I. Ezergailes „Raksti. Sievišķais/vīrišķais feminisms” atklāj autores literatūrpētījumu gaitu hronoloģiskā secībā. Grāmata aizrauj ne vien ar jēgpilno vēstījumu par Tomasa Manna varoņiem, latviešu un vācu feministu pasaulēm, bet tā arī pierāda, ka literatūrzinātne talantīga pētnieka rokās, lakoniski argumentējot un formulējot, parādību fokusē tikpat precīzi kā eksaktās zinātnes.

Grāmatā „Neatliekamā medicīniskā palīdzība” izvērsti atspoguļota kardio-pulmonālā atdzīvināšana, izvērtēti iespējamie veselības stāvokļi, kas prasa neatliekamo palīdzību, kā arī tiek doti detalizēti standartalgoritmi šīs atdzīvināšanas veikšanai. Izdevums domāts dažāda profila veselības aprūpes darbiniekiem, kā arī medicīnas studentiem.

G. Valanta izdevums „Tikai rozes…” atver durvis uz rožu pasauli. Krāšņos attēlos un aprakstos iepazīstam vairāk nekā 200 labākās, izturīgākās, veselīgākās, skaistākās un Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotākās rožu šķirnes. Grāmatā tiek sniegti derīgi padomi piemērotāko rožu izvēlē, to stādīšanā un kopšanā.

Dž. Menselas jaunajā romānā „Kā no zila gaisa” lasiet par dzīvi apliecinošu mīlestību, kaisli un izšķiršanos, neapdomību un šaubām, kā arī atklājiet draudzīgus un bezgala ziņkārīgus kaimiņus.

E. Kostovas romāns „Gulbja nolaupītāji” ir vēstījums par kaisli, apmātību un par mākslas spēju nosargāt cerību. Tā darbība risinās Amerikā un Normandijas piekrastē 19. gadsimta nogalē un 20. gadsimta beigās, un tas vienlīdz iedvesmojoši stāsta gan par jaunības mīlestību, gan par mūža pēdējo mīlu.

J. L. Višņevska provokatīvais, seksuālās spriedzes piesātinātais un vienlaikus intelektuālais romāns „Vientulība tīmeklī” ir autora slavenākais darbs. Grāmata stāsta par vīrieša un sievietes virtuālo mīlestību, kas gūst piepildījumu realitātē.

M. Hillas romāns „Zem citām zvaigznēm” ir romantisks un patiesi piesātināts, kas atstāj paliekošu pēcgaršu un ļauj vēl ilgi pārdomāt daudzpusīgās dzīves nebeidzamās iespējas… Autore ir Lielbritānijas visvairāk lasīto mūsdienu autoru desmitniekā. Visas viņas iepriekšējās grāmatas ir kļuvušas par bestselleriem un tulkotas daudzās pasaules valodās.

D. Gibinsa romānā „Krustnešu zelts” atspoguļoti aizraujoši, bet bīstami piedzīvojumi, kuru laikā atklājas gan Haralda Hardada un vikingu, gan nacistu, gan arī Vatikāna rūpīgi glabātie noslēpumi.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. aprīlī.

Līdzīgi raksti