r

Līdz 14. augustam bibliotēkas abonementā aicinām iepazīties ar tematisku izstādi “Latviešu rakstniecei Dacei Rukšānei-Ščipčinskai – jubileja”.

Dace Rukšāne-Ščipčinska (dzimusi Dace Rukšāne 1969. gada 7. augustā Rīgā) ir latviešu rakstniece, publiciste un politiķe.

D. Rukšāne kļuva pazīstama 2002. gadā kā romāna “Romāniņš” autore. Grāmata atklāti iztirzāja sievietes seksualitātes jautājumus un kļuva ļoti populāra. Vēlāk tai sekoja nākamās – “Beatrises gultas stāsti” un “Kāpēc tu raudāji?”, kā arī laikrakstā “Diena” publicēto seksam un attiecībām veltīto sleju apkopojumi grāmatās.

90. gados Rukšāne rakstījusi dzejoļus. 2001. gadā Dailes teātrī iestudēta viņas luga “Rīt atbrauks Florinda”, 2003. gadā Limbažu teātrī  - luga “Es tev nepateicu visu” (2003). Tulkojusi Ī. Ensleres lugu “Vagīnas monologi” (Dailes teātrī, 2003), kā arī H. Millera lugu “Tas trakais, trakais Harijs” (Dailes teātrī, 2008). Romāns “Kāpēc tu raudāji?” tulkots un izdots Vācijā (2007), savukārt “Romāniņš” nācis klajā Dānijā (2007).

Rakstījusi scenārijus vairākām spēlfilmām. 2002. gadā sāka rakstīt iknedēļas slejas laikrakstā “Sestdiena”. 2004. gadā kļuva par žurnāla “Lilit” galveno redaktori; amatā līdz 2012. gadam.

Aicinām apskatīt sagatavoto rakstniecei veltīto izstādi!