Zilonis izstade RCB

No 2. līdz 31. maijam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) abonementā (2. stāvā) skatāma Karinas Kļovas-Barkānes zilonīšu figūriņu izstāde “Zilonīši – snuķainīši”.

Zilonis ir spēka, redzējuma un ilgmūžības simbols. Indijā zilonis simbolizēja cieņu, gudrību, intelektu un miera mīlestību.

Rēzeknietei Karinai Kļovai-Barkānei ziloņu figūriņu kolekcionēšana ir vaļasprieks un sirdslieta, ar kuru viņa nodarbojas jau 18 gadus.

Ziloņu figūriņas Karinas kolekcijā nākušas no dažādām pasaules daļām, piemēram, Āfrikas, Indijas, Amerikas, Ķīnas, Japānas, Itālijas u.c.

Figūriņas ir no visdažādākajiem materiāliem:  porcelāna, stikla, koka, māla, vaska u.c.

Kolekcijā ir figūriņas-mīļlietiņas, ir arī zilonīši-tējastrauki, krūzītes, atslēgu piekariņi, brošas, auskari, magnētiņi un dažādi interjera priekšmeti. Zilonīšu figūriņas kolekcijā ir 795.

Karinas Kļovas-Barkānes kolekcija ir ļoti plaša, bet bibliotēkā tiks eksponēta tikai neliela daļa no tās.

Laipni gaidām bibliotēkā!