Beige Minimalist Aesthetic Moodboard Photo Collage Instagram Post 1

Eiropas autoru diena ir ikgadēja Eiropas līmenī rosināta iniciatīva, lai godinātu Eiropas autoru radīto literatūru, interesi par grāmatām un rosinātu to lasīšanu, kā arī iedvesmotu lasītājus, īpaši jauno paaudzi, iepazīt Eiropas literatūras un valodu daudzveidību.

2024. gadā Eiropas autoru dienu visā Eiropā svinam šodien – 25. martā. Pirmā Eiropas autoru diena norisinājās 2023. gada 27. martā, un tajā piedalījās vairāk nekā 1000 skolu visā Eiropā. Iniciatīvu plānots īstenot ik gadu marta pēdējā pirmdienā, attīstot to par literatūrai un grāmatu lasīšanai veltītu Eiropas valstu tradīciju.

Sagaidot Eiropas autoru dienu, 22. martā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas speciālists viesojās Rēzeknes 5. pamatskolā, kur 9. klašu skolēni tika iepazīstināti ar Eiropas rakstnieku jaunatnes prozu.

Aicinām arī Jūs apskatīt Eiropas autoru dienai veltīto virtuālo izstādi!

Izstāde "Eiropas autoru jaunatnes proza" pdf formātā – šeit.

#EiropasAutoruDiena