Antons Kūkojs – jubilejas izstāde

Antons Kūkojs bija viens no spilgtākajiem 20. un 21. gs. mijas Latgales reģiona kultūras darbiniekiem (rakstnieks, stāstnieks, publicists, mākslinieks, aktieris un režisors, pedagogs un folkloras kustības ierosinātājs).

Dzimis 1940. gada. 23. decembrī Ludzas apriņķa Nautrēnu pagasta Rudukos lauku kalēja Franča Kūkoja un viņa sievas Helēnas ģimenē. Mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Rēzeknes filiālē, Latvijas Mākslas akadēmijā. Strādājis par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju, vadījis A. Paulāna Tautas lietišķās mākslas studiju, strādājis Rēzeknes Novadpētniecības muzejā par mākslinieku, bijis J. Soikāna Ludzas mākslas skolas direktors. Piedalījies mākslas izstādēs. Bijis scenogrāfs, uzveduma daļas vadītājs Rēzeknes Tautas teātrī.

Miris 2007. gada 18. aprīlī.

Plašāka A. Kūkoja biogrāfija [PDF]

A. KŪKOJA GRĀMATAS, PUBLIKĀCIJAS GRĀMATĀS UN PERIODISKAJOS IZDEVUMOS

Grāmatas [PDF]

Publikācijas grāmatās [PDF]

Publikācijas periodiskajos izdevumos [PDF]

PAR A. KŪKOJU

Grāmatās [PDF]

Periodiskajos  izdevumos [PDF]

Antona Kūkoja pieminekļa uzstādīšanas idejas autore ir Rēzeknes tēlniece Svetlana Skačkova. 2010. gadā viņa izveidoja pieminekļa maketu. Piemineklis tika izgatavots Sanktpēterburgā un 2012. gada 8. augustā trešā Pasaules latgaliešu saieta laikā tika atklāts pie Latgales Kultūrvēstures muzeja Rēzeknē.

Plašāka informācija par A. Kūkoja pieminekli [PDF]

Latgales Reģionālās televīzijas ziņu sižets “Rēzeknē būs piemineklis Antonam Kūkojam”

Latgales Reģionālās televīzijas ziņu sižets “Piemineklis Antonam Kūkojam – Latgalietim”