Foto no Kaunatas bibliotēkas arhīva

2016. gada pavasaris Kaunatas pagasta 1. bibliotēkā izdevās darbiem bagāts: izstādes, akcijas, radošās darbnīcas, jauno grāmatu dienas…

Bibliotēka sadarbībā ar pagasta rokdarbniecēm piedalījās akcijā „Radīsim sirds siltumu” un kopīgā musturdeķa „Rēzeknes zaļie pakalni” tapšanā. Šīs akcijas ietvaros bibliotēkā notika rokdarbnieču saiets – radošā darbnīca, kuras laikā tapa pirmie adīti, tamborēti krāsaini kvadrātiņi musturdeķim.

21. maijā musturdeķis tika dāvināts Rēzeknes Kultūrvēstures muzejam. Kādu laiku tas būs apskatāms arī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”, kā arī Latgales vēstniecībā „GORS”. Mūsu pagasta rokdarbnieces čakli pastrādāja – tika uzadīti 94 kvadrātiņi. Līdzdalību akcijā ņēma 11 rokdarbnieces. Paldies akcijas dalībniecēm! Paldies čaklajām rokām!

Pirms kāda laiciņa bibliotēkā notika akcija „Vācam pogas”, kuras laikā tika savākta kaste ar skaistām, krāsainām, dažādas formas, dažāda izmēra pogām. Aprīļa vidū notika šīs akcijas noslēguma pasākums - radošā darbnīca "Poga, podziņa!". Sadarbībā ar Kaunatas pagasta iestādēm tapa skaistas gleznas no pogām.

Lielās talkas ietvaros bibliotēkā bija apskatāma izstāde „Lietu otrā dzīve”. Tajā varēja apskatīt interesantus darbus: dažādas avīžu un žurnālu pārvērtības, auduma atgriezumu, pogu, gliemežvāku, rāvējslēdzēju, korķu, izlietoto plastmasas lietu darinājumus, zivju asaku gleznas. Kas vienam atkritumi, citam vērtība!

Izstādes laikā varēja smelties jaunas un radošas idejas. Paldies izstādes dalībniekiem, kuri dalījās ar savām idejām, skaistajiem un interesantajiem darbiem! Sirsnīgs paldies visiem izstādes apmeklētājiem! Visiem, kas izrādīja interesi, izteica ierosinājumus, par labiem vārdiem, kas tika teikti par rokdarbnieču veikumu!

Klāt vasara! Bibliotēkā startē lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Nāciet ciemos!

Neliels atskats par šo darbu rezultātiem aplūkojams šeit.

Teksta un bildes autore Tamāra Kablanova,

Kaunatas pagasta 1. bibliotēkas vadītāja