PLAKATS 3 Pielagotas lit bibliotkaFoto: www.rezeknesbiblioteka.lv

No 22. janvāra līdz 29. februārim Rēzeknes Pielāgotās literatūras bibliotēkā-informācijas centrā (kāpņu telpā) apskatāma Guntas Bites literāri gleznieciskā izstāde “Mana paralēlā pasaule 3”. Savukārt 1.februārī plkst.12.00 bibliotēkā notiks tikšanās ar mākslinieci.


Guntas Bites personālizstādē apskatāmas vairāk nekā 20 uz dažādiem materiāliem gleznotas gleznas, kurām pievienota mākslinieces sajūtu dzeja. Gunta Bite ir vairāku grāmatu autore un Braila jeb neredzīgo raksta speciāliste, taču šoreiz apmeklētāji viņu iepazīs kā mākslinieci.


Gunta Bite, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Braila raksta nodaļas vadītāja, 27 gadus darbojas grāmatu pielāgošanas jomā neredzīgajiem. Pēdējo triju gadu laikā viņas rokās, papildus Braila rakstam, atrodas krāsu palete. Gleznojot Guntai izdevies tikt pāri depresijai, panikas lēkmēm, tuvinieku zaudējuma sāpēm, pazemojumam, bailēm no nezināmā un slimības izraisītai nolemtības sajūtai. To visu viņa ir izvilkusi no sevis un atdevusi krāsām.


Pati māksliniece par izstādi saka: «Esmu ļoti emocionāls cilvēks, tāpēc arī manās gleznās ir redzamas dažādas sajūtas. Tajās ir gan reāli personāži, gan abstrakcijas, kurās slēpjas krāsās izteiktas emocijas. Izstādes mērķis ir parādīt, ka ikvienā cilvēkā mīt labais un ļaunais, laimīgais un skumjais, stiprais un vājais. Ka tas ir pilnīgi normāli. Gleznas ir mana paralēlā pasaule, kurā varu justies es pati, nebaidoties no sabiedrības nosodījuma vai pārgudrām pamācībām. Mums katram ir tāda pasaule, taču ne katram mēs ļaujam tajā ieskatīties.»


Informējam, ka izstādes atklāšanu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!