Līdz 2016. gada 28. oktobrim Rēzeknes 2. bibliotēkā ir apskatāma ARPC "Zeimuļs" Keramikas pulciņa un Podnieku darbnīcas audzēkņu māla izstrādājumu izstāde "Radošais māla pieskāriens”. Izstādē aplūkojami trauki, dekoratīvi priekšmeti un no māla veidotas stilizētas figūriņas.

Pulciņu vadītāja Jevgēnija Dudukalova teic, ka bērnu un jauniešu interese par šiem pulciņiem esot liela. Keramikas pulciņā izmanto gan Latvijas tradicionālo sarkano mālu, gan arī no Vācijas atvesto balto mālu. Pulciņa ietvaros tiek pētītas Latgales podnieku tradīcijas un balstoties uz tām katrs dalībnieks veido arī savus darbiņus.

Māls ir ļoti pateicīgs materiāls, lai ar to varētu darboties bērni. Tas ir plastisks, viegli veidojums un daudzveidīgs. Nenoliedzami, ka nodarbības ar mālu attīsta bērniem daudzas spējas – domāšanu, iztēli, smalku tausti un radošo darbību. Paša rokām radītais, tas ir vērtīgākais, jo otra tāda darinājuma pasaulē nav.

Laipni gaidīti Rēzeknes 2. bibliotēkā!