VKKF projekts Vrda m kslinieki tuvpln

18. oktobrī plkst. 14.00 Rēzeknes Centrālā bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci Annu Žīguri. Pasākums tapis VKKF projektā “Vārda mākslinieki tuvplānā”. Galvenais projekta mērķis popularizēt oriģinālliteratūru, nodrošināt literāro pasākumu pieejamību plašai sabiedrībai Rēzeknes pilsētā un reģionā un veicināt latviešu autoru atpazīstamību.

Anna Žīgure – rakstniece, publiciste, tulkotāja, diplomāte. Jāņa Žīgura meita, Elzas Stērstes un Edvarta Virzas mazmeita, Stērstu Andreja mazmazmeita. Beigusi Jūrmalas 4. vidusskolu (1966), Tartu universitātes Filoloģijas fakultātes Igauņu valodas un literatūras nodaļu (1972). Karjeras sākumā darbojusies žurnālistikā, bet pēc Latvijas neatkarības atgūšanas diplomātijā, bijusi atjaunotās Latvijas pirmā vēstniece Somijā un Igaunijā. Literārā darbība sākotnēji saistīta ar tulkojumiem no igauņu un somu valodas. Vairāku autobiogrāfisku un dokumentāli pētnieciskās literatūras darbu un eseju autore. Publicējusi aprakstus par Somiju, recenzijas un rakstus par igauņu literatūru. LZA goda locekle. Apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni (1995), Somijas un Igaunijas augstākajiem apbalvojumiem – Somijas Lauvas Ordeņa Lielo Krustu (1998) un Igaunijas Māras Zemes Krusta ordeni (2000).

Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt vairāk par rakstnieci, kā arī uzdot viņai jautājumus. Pasākumu vadīs kultūras žurnāliste un literatūras eksperte Liega Piešiņa.

Uz tikšanos Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā!

Aicināti visi interesenti!