foto raksta skum

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmējam 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. 1950. gada 9. maijā Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans nāca klajā ar deklarāciju, kurā tika izklāstīta ideja, kā Eiropā veidot jauna veida politisko sadarbību.

Šogad aprit 20 gadi kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienības valstu saimē. Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Rēzeknes bērnu bibliotēka un Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēka šajā svētku dienā saviem apmeklētājiem piedāvāja dažādas aktivitātes.

Visas dienas garumā ikviens interesents varēja piedalīties “Eiropas eksāmenā 2024”, tādējādi  pārbaudot savas zināšanas par visdažādākajiem ar Eiropas Savienību saistītajiem jautājumiem.

Skolēni tika aicināti piedalīties radošajā darbnīcā “ES valstu simboli pašu rokām”. Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 2a klases (audzinātāja I. Zeiļa) un 2b klases (audzinātāja I. Jonikāne) skolēni iepazinās ar Eiropas Savienības simboliem, mācījās atpazīt visu ES dalībvalstu karogus un radošajā darbnīcā veidoja šo valstu karodziņu virtenes. Noslēgumā tika izveidots Eiropas Savienības karogs ar 12 zvaigznēm.

Rēzeknes pilsētas 2.bibliotēkā galda spēļu cienītāji varēja izspēlēt galda spēli “40 minūtēs apkārt Eiropai”, kuras gaitā papildināja savas zināšanas par Eiropas ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru, izcilām personībām.

Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā  notika diskusija “20 gadi Eiropas Savienībā – ieguvumi un nākotnes ieceres”, kuras laikā klātesošie varēja paust savas pārdomas  un atziņas par tiem ieguvumiem, ko Latvijai devusi dalība ES, par to, cik mūsu valsts un katrs tās iedzīvotājs ir izmantojis ES dotās iespējas.

Paldies par Eiropas dienas aktivitāšu atbalstu  “Europe Direct Austrumlatgale” un LR Ārlietu ministrijai!