Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2012. gada 16. oktobrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 30 jaunas grāmatas. Turpinājumā plašāks ieskats daļā no jaunieguvumiem.

 

     Aktrises Veras Singajevskas atmiņu stāsti, kuri apkopoti grāmatā „Mans mūžs”, vēsta par viņas bērnību, skolas un darba gadiem. „Ik vakaru, kad satumst un ielās norimst skaļie trokšņi, es sēžu uz gultas malas, šūpoju kājas un ļaujos atmiņām. Man liekas, ka atmiņas ir mans privātīpašums. Kad gribu, paveru atmiņu vārtiņus, ieaicinu jūs savā dzīves dārziņā, bet, kad vairs negribu, vārtiņus aizveru, kaut ko atstājot tikai sev,” grāmatas ievadā raksta V. Singajevska. Grāmatai pievienots arī kompaktdisks ar aktrises balss ierakstiem no spēlētajām lomām.

 

     Žurnālista G. Keislera sastādīta grāmata „37 stāsti par Kārli” savukārt vēsta par izcilo hokejistu Kārli Skrastiņu. Šai grāmatai ir daudz autoru – gan Kārļa radi un draugi, komandas biedri un treneri, kuri dalījušies atmiņās, gan sporta žurnālisti, kas pierakstījuši šos stāstus, kuri būs interesanti gan katram kārtīgam hokeja fanam, gan arī tiem, kuri par sportistu dzirdējuši ziņu pārraidēs.

 

     Izdevumā „Praktiski padomi atjautīgai mājsaimniecei” atradīsiet simtiem asprātīgu un noderīgu padomu: kā izmantot parastas saimniecības preces, lai atjaunotu, aizvietotu vai salabotu jebko jūsu saimniecībā; kā visvieglāk veikt ikdienas mājas darbus; kā kopt augus un kārtot ziedus; kā rūpēties par mājdzīvniekiem… Grāmatā iekļauti arī tādi vērtīgi padomi, kuri palīdzēs ar kritisku aci aplūkot māju un pamanīt visu, kas var iziet no ierindas, lai ātri un bez sarežģījumiem to salabotu.

 

 

     I. Kalves grāmatā „Apģērba radoša pārveidošana” atrodamas 25 idejas, kā vienkārši un bez īpašām zināšanām radīt ekskluzīva dizaina tērpus. Ideju īstenošanai nav vajadzīga ne šujmašīna, ne kāds cits speciāls aprīkojums – nepieciešams tikai radošs noskaņojums un vēlme darboties. Krāšņās fotogrāfijas sniedz iespēju soli pa solim izsekot katra apģērba brīnumainajām pārvērtībām. Apģērbu radošā pārveidošana var būt tieši tāds pats hobijs kā izšūšana, adīšana vai gleznošana, tikai šajā gadījumā par pamatu tiek izmantots nevajadzīgs apģērbs.

 

     Daiļliteratūras krājumu papildina A. Balta romāns „Rūgtās mieles”, tas veltīts tādiem mūžīgi aktuāliem jautājumiem kā jūtas un dzīve, mīlestība un nāve, atriebība un nāve, vīrieša un sievietes sarežģītās attiecības. Vai pieviltais vīrs ir tiesīgs sodīt to, pret kuru likumi ir bezspēcīgi? Piedot vai sodīt? Un kur gan mūsdienu likumu džungļos ir pazudusi taisnība? Laužot stereotipus un atklāti izsakot to, ko parasti cilvēki cenšas sevī paturēt, grāmata piedāvā emocionālu grēksūdzi, kuru pavada sagrautas ģimenes cerību rūgtums. Šim romānam sekos arī otra daļa, tā sauksies „Ragnešu klubiņš”.

 

 

     V. Ozola „Dīvainais mantojums”, kurš nācis klajā Lata romānu sērijā, stāsta par zemes īpašnieku Mudi Puldoni, kuram zudusi dzīves jēga, jo sieva aiziet labākas materiālās ikdienas meklējumos. Iesākumā – pie kaimiņa, vēlāk – pie vietējā deputāta, kurš ilgus gadus it kā ir bijs Muda draugs, bet patiesībā ir krāpnieks un nelietis. Laukos darba iespēju pamaz, bet arī tās Mudis neprot nedz noturēt, nedz pats izdomāt un sākt mūsdienīgu saimniekošanu. Dzīve sagriežas reibinošā virpulī pēc tam, kad Mudis saņem mantojumā nīstā kaimiņa īpašumus un nonāk laikmeta kaislību apšaudē: kāds iekāro viņa zemi, piedāvā milzu naudu, liek slēgt nelabus līgumus, piekauj un pat mēģina nonāvēt. Nelīdz nedz zemnieciskā stūrgalvība nedz apņemšanās nepadoties. Mudis viens vairs nespēj cīnīties dzīves kaujas laukā. Bet kā glābiņš Muda dzīvē ienāk loģiski domājoša sieviete...

 

     Zviedru psiholoģes S. Ārnstedes debijas romānā „Nepakļāvīgā” sastapsiet šarmantu rudmati Beatrisi Lēvenstremu, kura ir diezgan neganta jauna dāma – dzīvodama žēlastības maizē pie despotiskā tēvabrāļa, viņa pamanās vismaz domāt tā, kā pati vēlas. Taču ir 19. gadsimta beigas, un Stokholmā jaunai dāmai arī dumpīga domāšana ir uzskatāma par lielu trūkumu. Ģimene visādi iegrožo Beatrisi, bet kādu vakaru viņa operā sastop Setu Hammerstolu, pilsētas iekārojamāko vecpuisi, pleiboju un ārkārtīgi skandalozu personu. Kopš pirmās tikšanās abi izjūt vēlmi sastapties vēl un vēl, taču Beatrises tēvocim ir citi nodomi attiecībā uz radinieces nākotni, savukārt Seta uzdzīvotāja reputācija nerosina Beatrises uzticēšanos. Lai gan abi ir pārņemti viens ar otru, mīlētāji ir arī ārkārtīgi paštaisni un spītīgi. Mantkārības dzīti, Beatrises tuvinieki gatavo meitenei tādu likteņa triecienu, no kura būs grūti attapties…

 

 

     Zviedru rakstnieka J. Jūnasona romāna „Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” (arī autora debijas darbs) galvenais varonis Allans Karlsons 100. dzimšanas dienā aizbēg no veco ļaužu mītnes, paķerot līdzi svešu somu ar piecdesmit miljoniem kronu. Paralēli tagadnes notikumiem, kur juku jukām kopā savērpies mīlasstāsts, trilleris ar šaušanām, vairāk vai mazāk dzīvi bandīti un zilonis, autors stāsta par Allana fantastisko dzīvesceļu. Garā mūža laikā neizglītotais, bezatbildīgais un vientiesīgais spridzināšanas speciālists savādu sakritību rezultātā neparastos apstākļos tiekas ar ietekmīgiem 20. gadsimta vēstures personāžiem – izrādās, tieši Allans palīdzējis Einšteinam radīt atombumbu, izglābis Mao sievu, pusdienojis ar Trūmenu, deklamējis dzeju Staļinam, nodedzinājis Vladivostoku, sadzēris ar Franko, kājām šķērsojis Himalajus un klēpī auklējis mazo Kimu.

 

     Amerikāņu rakstniece M. Gārdinere ir saņēmusi prestižo Edgara balvu kā spriedzes literatūras spožākā autore. Viņas rakstītie darbi satricina pasauli, liekot lasītājiem aizdomāties par patiesajām dzīves vērtībām. Autores jaunā romāna „Dzimšanas dienas dāvana” varonei Otumai Reinigerei ir viss, ko spējīgs sagādāt bagāts, dāsns un neprātīgi mīlošs tēvs. Ar auto un dzīvokli nepietiek – ir vajadzīgs kas patiesi aizraujošs. Meitene vienmēr dabū to, ko vēlas. Tēvs uzdāvina meitai un viņas draugiem spēli, kas tālu pārsniedz jebkura realitātes šova raisītās fantāzijas…

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. novembrī.

 

Līdzīgi raksti