2012. gada 2. janvārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 56 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

M. Zīles neparastās pavārgrāmatas „Pīrādziņ, atvaino!…” recepšu aprakstos virtuve iegūst jaunu mirdzumu – tur notiek brīnumainas pārvērtības ar visdažādākajiem produktiem: gaļu, baklažāniem, ķiplokiem, sēnēm, kāpostiem... Grāmatu caurvij autores dzīves gudrība par ēdienu un tā gatavošanu. Tā ir liecība par mūsdienu virtuves ieradumiem un vērtībām, par mākslu atrast produktu savstarpējo saderību un par talantu aiz grūbu vienkāršības pamanīt izsmalcinātu ziemeļzemes pavārmākslas rezultātu.

A. Briedes un A. Linē grāmatā „Gunars Treimanis” atmiņās par teātra kritiķi Gunaru Treimani dalījušies daudzi Latvijas teātru darbinieki – aktieri, režisori – , arī kolēģi no Latvijas Radio. Viņu vidū Kārlis Pamše, Rita Melnace, Oļģerts Kroders, Dzintra Klētniece, Māra Zemdega, Inga Aizbalte, Gunārs Jākobsons, Reinis Ādmīdiņš, Dzintars Tilaks, Liega Piešiņa u. c. Šajā atmiņu grāmatā ir arī daudz fotogrāfiju un dokumentu no Gunara Treimaņa personiskā arhīva. Grāmatas fragmentu var lasīt šeit.

Pazīstamā psihologa un pozitīvās psiholoģijas centra „Saprātīgais ceļš” prezidenta A. Svijaša grāmatā „Atvērtā zemapziņa” tiek skaidrotas viņa izstrādātās Saprātīgā ceļa metodikas idejas. Tajā pirmoreiz sīki aplūkots, kādi procesi noris katrā no mums, kad mēs pieņemam lēmumus, kāpēc dažkārt slikti īstenojas mūsu visskaistākie centieni, kā panākt, lai mēs kaut mazlietiņ labāk sāktu vadīt sevi un nesaceltu brēku katra nieka dēļ u. c. Šī grāmata palīdzēs lasītājam sadzirdēt sevi, iemācīties valdīt pār savām emocijām, kā arī pozitīvi ietekmēt sevi un citus. Šo izdevumu var lasīt un izmantot arī tie, kuri iepriekš ne reizi nav iepazinušies ar A. Svijaša darbiem.

Profesora Osvalda Plēpja un otorinolaringologa, akupunktūras ārsta Aivara Plēpja grāmata „Liekais svars bērniem un pusaudžiem” aicina pievērst nopietnu uzmanību jaunai slimībai, kura, lai cik varbūt arī neparasti tas skanētu, ir aptaukošanās. Vislielāko satraukumu rada bērnu un jauniešu liekais svars, kas tuvākajā nākotnē var radīt lielas problēmas. Grāmatas autori analizē šīs tendences iemeslus, iepazīstina ar aptaukošanās cēloņiem, terapiju, novājēšanas programmas pamatprincipiem, kā arī veselīgu un pareizu uzturu. Grāmata domāta plašam interesentu lokam.

Veselības uzlabošanai iespējams izmantot daudzas senas, daļēji aizmirstas, tomēr pietiekami efektīvas metodes. Viena no tām ir siltumterapija – universāla un droša atveseļošanās sistēma, kas neprasa lielus līdzekļus. Tā ietver hidroterapiju, kapilārterapiju, fizioterapiju, helioterapiju, ārstēšanos ar sauso siltumu un pat uguni... Par to, kā ar siltumterapijas palīdzību ārstēt daudzas slimības, atvieglot ar hroniskām kaitēm slimojošo cilvēku stāvokli un nostiprināt imunitāti, stāstīts A. Semjonovas grāmatā „Ārstēšanās ar siltumu”.

S. Radzobes sastādītajā krājumā „Vēsture teātrī un drāmā” apkopoti raksti, kas izstrādāti uz 2010. gadā Latvijas Universitātes rīkotajā konferencē „Vēstures interpretācija drāmā un teātrī” nolasīto referātu bāzes. Konferences un līdz ar to arī krājuma tēmu ierosinājušas četras izrādes par vēsturi, kuras ar pretrunīgiem viedokļiem gan par skatuves mākslu, gan par dzīvi mūsu valstī un tās nākotni pamatīgi saviļņoja sabiedrisko domu: A. Hermaņa un V. Daudziņa „Vectēvs”, K. Dimitera un Z. Liepiņa „Vadonis”, M. Zālītes „Lācis” un A. Lapiņa „Atvari”. Krājumā līdzās minēto lugu analīzei apkopoti arī pētījumi, kas apskata vēstures izpratni un atspoguļojumu 20. un 21. gadsimta mijas mākslā Latvijā un ārzemēs, kā arī pētījumi par Latvijas teātri un drāmu 20. gadsimta 30. gados.

Daiļliteratūras klāstā angļu rakstnieces L. Begšeivas romāns „Kaislība”, kurš vijas ap mīlas stāstos nereti izspēlētu tēmu – vecāki, šoreiz tēvs, vēlot meitai labāku likteni, izšķir jaunos mīlniekus. Tomēr mīlētāju sirdīs mājo cerība kādreiz vēl satikties. Kad Melisa nonāk briesmās, Viljams pieņem izšķirošu lēmumu – pasargāt reiz tik ļoti mīļoto sievieti... Kā notikumi risinās tālāk, lasiet romānā!

„Lata romānu” sēriju šoreiz papildina detektīvs – M. Pohodņevas un M. Pelša romāns „Nedzeniet pēdas snaiperim”. Sižeta pamatā šāds stāsts: kādā Latvijas pilsētā viens pēc otra tiek nošauti sabiedrībā pazīstami cilvēki. Šāvēja rokraksts ir līdzīgs, bet veiklais snaiperis nav notverams. Grūto uzdevumu risina policijas darbinieki. Viņu rokās ir tikai viens mats un tas pats nav cilvēka, bet jūras cūciņas kažoka spalva. Jāmeklē retas šķirnes dzīvnieciņš, jo tas var aizvest pie snaipera. Romānā izmantoti arī reāli notikumi, daži aprakstīti vārds vārdā, citi – nedaudz mainīti, sižets un varoņi savukārt ir izdomāti.

Amerikāņu rakstnieka V. Lašnera romāns „Krīt ēna” ir jau otrā grāmata par lādzīgo advokātu Viktoru Kārlu. Lai cik cinisks un sardonisks savos izteikumos, advokāts Viktors Kārls sirds dziļumos ir godavīrs. Viņam rodas aizdomas, ka negodīgs policijas inspektors cenšas iegāzt viņa klientu, apsūdzot asiņainā un reti aukstasinīgi izplānotā slepkavībā. Kaut arī advokātam nākas pārvarēt netīksmi pret sava klienta personību, viņš apņēmīgi stājas pretī prokurorei un policista intrigām. Bet tas vēl nav viss – lai izpestītu klientu, advokātam vajag tikt skaidrībā, kas par „putnu” ir dīvainais zobārsts Bobs, kurš pārāk bieži gadās viņa aizstāvības krustceļos…

Šoreiz jaunumos arī I. Ziedoņa „Epifāniju” 2011. gada izdevums un nesen Latgales Kultūras centra izdevniecībā klajā nākušās nozīmīgās latgaliešu grāmatas – „Tāvu zemes kalendars” 2012. gadam, kā arī literatūras almanaha „Olūts” 16. laidiens.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. janvārī.

Līdzīgi raksti