{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Interesantākās jaunās grāmatas. 17. maijs',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=395:interesantakas-jaunas-gramatas-17-maijs&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunās grāmatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv 

     2010. gada 17. maijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 64 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām. 


     Ar veselības tematiku saistītā literatūra šoreiz skar acu un sirds veselību, kā arī diabēta jautājumus. I. Mališevas grāmata „Sirds slimības” stāsta par riska faktoriem, kuri izraisa sirds slimības, par sirds slimību izpausmi un bīstamību, kā arī veidiem, kā tās novērst un ārstēt, kādās situācijās nepieciešama ārsta palīdzība un kā sev palīdzēt, ja „streiko” sirds. Grāmatā atradīsiet arī atbildes uz jautājumiem, kā izpaužas sirds išēmiskā slimība, ko darīt stenokardijas lēkmes laikā, pie kā noved asinsrites traucējumi, kā aprēķināt saslimšanas risku un kāda ir augu aptieciņa sirds stiprināšanai.

 

 

     

 

 


     Grāmata „Acu slimības”, kuras autore arī ir I. Mališeva, savukārt apskata acu saslimšanu veidus un iemeslus, jaunākās ārstēšanas metodes un redzes atjaunošanas paņēmienus. Grāmatā atradīsiet dažādus redzes pašpārbaudes paņēmienus, acu muskuļu trenēšanas un acu noguruma samazināšanas vingrojumus, vingrojumu kompleksu tuvredzības novēršanai, elpošanas un jogas vingrojumus acu veselībai, kā arī punktu masāžas paņēmienus.

 

 

     Bet L. Ārente grāmatā „Diabēts” populārzinātniskā valodā stāsta par cukura diabētu, apskatot jautājums, kas ir cukura diabēts, kāds ir risks saslimt ar to, kā cukura diabētu noteikt un mazināt risku saslimt. „Bagātīgi pieēdies tikai svētkos,” raksta L. Ārente. „Bet ko lai dara, ja tik ļoti garšo kūciņas un bulciņas? Tās nevajag ēst katru dienu, bet bezgalīgi sevi apspiest arī nebūs iespējams. Laiku pa laikam ieplāno sev apbalvojumu – kādu īpašu kārumu.”

 

 

     Šoreiz piedāvājam arī krāsainu un trīsdimensiju attēliem bagātīgi ilustrētu grāmatu „Cilvēka ķermenis”, kura noderēs ikreiz, kad nepieciešama informācija par ķermeņa uzbūvi, funkcijām un bojājumiem. Precīzos un elegantos trīsdimensiju attēlus ir izdevies iegūt, pateicoties modernajām tehnoloģijām – datortomogrāfijai, ar kuru rentgenstari it kā sagriež cilvēka ķermeni daudzos slāņos, un tālākām attēlu apstrādes iespējām datorā. Grāmatai komplektā pievienots arī DVD disks.

 

 

     

 

     Dž. Rodari grāmata „Fantāzijas gramatika” noderēs bērnu vecākiem, bērnudārzu audzinātājiem, skolotājiem un citiem bērnu izglītotājiem, jo stāsta par bērna iztēles pasauli un iespējām to attīstīt, lai sabiedrībai izaugtu radoši cilvēki.

 

 

     Lauksaimnieki varēs smelties informāciju 2010. gada „Augu aizsardzības līdzekļu katalogā”, kur sīki apskatīti herbicīdi, kodnes, insekticīdi u. c., norādot to iedarbību, lietošanas devas, apstrādes nosacījumus un iedarbības spektru.

     

 

     

 

 

     Daiļliteratūras klāstā šoreiz trīs Lata romāni – M. Grietēnas dāmu detektīvs „Šinšilla”, igauņu rakstnieces V. Luikas „Septītais miera pavasaris”, grāmata par pagājušā gadsimta piecdesmito gadu sākumā Dienvidigainijā drūmu izjūtu māktiem pieaugušajiem un piecgadīgo meitenīti, kuras sirdī tomēr mīt prieks, un A. Katras (mūsu novadniece, agrākā „Latgales radio” žurnāliste Daina Losāne) vēsturiskais romāns „Cilvēks, kurš skatās”.

 

   

 

 

     Dzejas mīļotājus priecēs klausāmgrāmata „Pietuvoties vārdiem” – CD, kurā dzeju ierunājusi pati tās autore V. Sniķere, L. Brieža „Mijkrēšļa rokraksts” („kas gan ir dzejnieks/ ja ne Dieva/ atraitnis?”) un A. Vigula „Istaba” („sveika, mīļā, saukšu tevi par esteri konspirācijas labā,/ kad izlasīsi šīs rindas, sadedzini, atļauju vien atmiņā glabāt.”).

 

 

     

 

     No Latgales Kultūras centra izdevniecības grāmatu klāsta šoreiz D. S. Varslavānes stāsts „”Pūdeņu” dōrgumi” latgaliešu valodā un divas dzejoļu grāmatas – V. Leles „Preiļi ievziedā” (latviski un latgaliski) un N. Liepiņas Kā smilga vējā” (latviešu valodā).

 

 

 

     Pilnu 17. maija jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

 

 

 

Līdzīgi raksti