fotokonkurss

Pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls” sadarbībā ar fotoskolu „FotoAkadēmija” ir izsludinājis konkursu par skaistāko bibliotēkas bildi „Es mīlu tavu foto”. Konkursa mērķis – kvalitatīva fotogrāfija, kura vislabāk raksturo konkrēto bibliotēku un varētu tikt uzskatīta par bibliotēkas imidža foto jeb vizītkarti.

Līdz 7. jūlijam ikviens bibliotēkas apmeklētājs var fotografēt savu/sevis izvēlētu bibliotēku. Konkursa mērķim piemērotākais fotogrāfijas formāts ir horizontāls, iesūtāmo attēlu izmērs – no 500 KB līdz 1 MB. Foto autoriem bildes līdz 8. jūlijam elektroniski jāiesniedz bibliotēkai, pēc tam tās bibliotekāra vadībā tiks izvērtētas un 3 labākie foto tiks nosūtīti dalībai konkursa finālā, tad iesūtītos attēlus vērtēs žūrija, kura līdz 16. jūlijam paziņos konkursa rezultātus.

Labākās fotogrāfijas autors saņems „FotoAkadēmijas” speciālo balvu – apmaksātu fotokursu (pēc savas izvēles) 150 latu vērtībā „FotoAkadēmijā” vai „KinoAkadēmijā”. 25 fotogrāfiju autori saņems veicināšanas balvas no „Trešā tēva dēla”.

5 Latvijas bibliotēkas (pa vienai no Latgales, Zemgales, Vidzemes, Rīgas/Pierīgas un Kurzemes reģiona) saņems iespēju saviem foto entuziastiem bibliotēkā organizēt 1 dienas semināru-plenēru fotomākslinieka Daiņa Matisona vadībā. Galvenā balva – viena no bibliotēkām saņems iespēju organizēt vienas dienas semināru-plenēru pieredzējušā foto meistara Māra Kundziņa vadībā.

Neskatoties uz to, ka šobrīd Atbrīvošanas alejā, ielā, kur atrodas Rēzeknes Centrālā bibliotēka, notiek vērienīgi būvdarbi (šo samērā unikālo situāciju var prasmīgi izmantot kā efektu), aicinām arī Rēzeknes iedzīvotājus piedalīties konkursā! Fotogrāfijas, norādot savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru, līdz 8. jūlijam sūtiet uz Rēzeknes Centrālās bibliotēkas e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.! Varat fotografēt arī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas filiāles – Rēzeknes 2. bibliotēku (Atbrīvošanas aleja 166) un Rēzeknes Bērnu bibliotēku (Dārzu iela 37).

Papildinformācija par konkursu un padomi jaunajiem fotogrāfiem pieejami, apmeklējot Latvijas Bibliotēku portālu internetā (www.biblioteka.lv/Libraries/tresais-teva-dels), kā arī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā uz vietas.