Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv
Rēzeknes Centrālās bibliotēkas, filiāļbibliotēku speciālisti un Rēzeknes reģiona bibliotekāri 15. jūlijā devās izglītojošā pieredzes apmaiņas braucienā “Eiropas publisko bibliotēku loma demokrātijas veicināšanā un informācijas aprites nodrošināšanā” projektā “EDIC Austrumlatgalē”.
Braucienā tika apmeklētas trīs bibliotēkas – Krāslavas novada bibliotēka, Augšdaugavas novada Naujenes bibliotēka un Zarasu rajona pašvaldības publiskā bibliotēka Lietuvā.
Apmeklējot Krāslavas novada bibliotēku, tās direktore Valentīna Magidas izrādīja bibliotēku un pastāstīja par darbības virzieniem un projektiem. Savukārt Novadpētniecības nodaļas vadītāja Anna Bartuša rādīja prezentāciju par daudzveidīgajiem bibliotēkas pasākumiem. Sevišķu interesi raisīja Annas veidotās elektroniskās puzles, kuras pieejamas bibliotēkas mājaslapā. Apmeklējuma laikā notika diskusija par to, kā pēc iespējas daudzpusīgāk projekts “EDIC Austrumlatgalē” un bibliotēkās esošie Eiropas Savienības informācijas punkti var nodrošināt ES informācijas apriti vietējās kopienās.
Augšdaugavas novada Naujenes pagasta bibliotēka pārsteidza ar mūsdienīgām, plašām un nesen renovētām telpām. Bibliotēkas vadītāja Diāna Čiževska atklāja bibliotēkas vēstures liecības, un viņas aizrautīgais stāstījums par bibliotēkas darbu ļāva iedvesmoties ar jaunām idejām. Vizītes laikā bibliotēkā nepārtraukti bija dzirdamas bērnu čalas, kā spilgts apliecinājums tam, ka bibliotēka ir nozīmīgs informācijas, zināšanu un komunikācijas punkts vietējā kopienā.
Braucienu noslēdza Zarasu publiskās bibliotēkas Lietuvā apmeklējums. Bibliotēkas direktore Danute Karliene iepazīstināja ar bibliotēkā sniegtajiem pakalpojumiem, izglītības, kultūras aktivitātēm un projektiem. Apskatot bibliotēkas nodaļas, brauciena dalībniekus pārsteidza ēkas arhitektūra, skaistā vide, bibliotēkas modernais tehnoloģiskais aprīkojums, lieliskie darba apstākļi lasītājiem un darbiniekiem. Apbrīnas vērti arī gleznainie dabas skati pa logu.
Brauciena dalībnieki bija vienisprātis, ka šādi braucieni ir ļoti vērtīgi, jo sniedz iespēju apmainīties pieredzē, izprast citu bibliotēku darbības praksi un iedvesmoties jaunām iniciatīvām savās bibliotēkās. Pateicamies kolēģiem par silto uzņemšanu, interesantajām idejām un iedvesmojošajiem pieredzes stāstiem!