Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Pasakas ir izdomāti stāsti, kas gājuši cauri daudziem gadsimtiem un spējuši saglabāt savu burvību līdz pat mūsdienām. Galvenie to personāži gan reāli nepastāv, bet 20. decembrī Rēzeknes 2. bibliotēkā pasakas atdzīvojās!

 

     Šajā dienā 1.–4. klašu skolēni ar skolotājām Ingunu Šulbergu un Ilzi Teilāni-Batņu bija mērojuši tālo ceļu no Makašānu amatu vidusskolas, lai iepazītos ar bibliotēku un ielūkotos daudzveidīgajā pasaku pasaulē. Daudziem skolēniem tā bija pirmā tikšanās ar pilsētas bibliotēku. Paši bērni iepriekš bija sacerējuši un zīmējuši pasakas un varēja aplūkot tās izstādē un pastāstīt par sacerēto pasaku. Īpašu pateicību bibliotēkas darbinieki izteica pasakas „Burtiņš un cipariņš” autoram 1. klases skolniekam Dairim Birzem.

 

     Skolēni bibliotēkā iepazinās ar slavenākajiem pasaku autoriem un pasaku daudzveidību, stāstīja, kādas pasakas mīļas pašiem, kādas pasaku grāmatas ir mājās un skolas bibliotēkā. Interesanti tas, ka mazākajiem bērniem patīk lasīt un klausīties vienas un tās pašas pasakas, zinot no galvas katru vārdu iemīļotajā tekstā.

 

 

 

     Pasākumā kopīgā stāstu virpulī griezās visi pasaku tēli, radot īpašu svētku sajūtu. Jāatzīst, ka pasaku pasaulē ir ienākuši arī daudzi moderni personāži – Betmens, Spaidermens, Flinstoni, omulīgais zaļais Šreks un citi. Bet prieks, ka līdzās šiem varoņiem bērniem vēl joprojām mīļa ir Sarkangalvīte, Sniegbaltīte, Ansītis un Grietiņa, Runcis zābakos, Alvas zaldātiņš un, protams, prinči, princeses un karaļi. Arī 21. gadsimtā mīļi skan Aspazijas rindas: „Mazā, sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa…”

 

     Neapšaubāmi pastāv daudz dažādu interpretāciju par Pelnrušķīti, apburto princesi un citiem tēliem, taču galvenais paliek nemainīgs – tās visas stāsta par labo, kas uzvar ļauno. Un tā ir nemainīga vērtība. Pasaka uzrunā. Tā vienlaicīgi apstiprina, ka pasaule ir nežēlīga, bet tajā pat laikā galveno varoņu piedzīvojumi stāsta par drosmi, par veidiem, kā pārvarēt grūtības, kā kļūt labākam un kā mīlēt. Pasaka ir labākais veids, kā bērnam saprotamā veidā izklāstīt atšķirības starp labo un slikto.