Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

Rēzeknes 2. bibliotēkas mazie lasītāji – PII “Pasaka” grupas “Kāpēcīši” audzēkņi ar lielu aizrautību piedalījās lasīšanas veicināšanas projektā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2025”. 

 

Bērni kopā ar bibliotekārēm Nadīni un Intu veiksmīgi izlasīja grāmatas, kas paredzētas pirmsskolas vecuma bērniem, un dalījās savos iespaidos un domās par katru no tām.

 

Lasīšana jau no mazotnes atver bērniem ceļu uz iztēles pasauli, bagātina valodu un palīdz izprast gan sevi, gan apkārtējo pasauli. Grāmatas rosina domāšanu, veicina emociju atpazīšanu un sniedz iespēju mācīties caur stāstiem un to varoņu pieredzi. Grāmatu pasaule ir ļoti bagāta un daudzveidīga, un mūsu jaunajiem lasītājiem tajā netrūka aizraujošu atklājumu.

 

Lasīšanas nodarbību laikā bērni iepazina vairākas interesantas un daudzveidīgas grāmatas. Kopā ar Annas Vaivares stāstu “Otrais koncerts” bērni mācījās būt drosmīgiem, noticēt sev un saprast, ka katrs jauns mēģinājums ved tuvāk panākumiem. Ausekļa grāmata “Mans tētis raksta grāmatu” rosināja iztēli un sarunas par radošumu, ģimeni un kopā pavadīto laiku, ļaujot bērniem iejusties stāsta varoņu ikdienā. 

 

Ineses Zanderes dzejoļu krājums “Kā tauriņi raibi” priecēja ar skanīgiem, krāsainiem vārdiem un rotaļīgu valodu, attīstot bērnu valodas izjūtu un fantāziju. Savukārt grāmata “Čemodāns” mudināja domāt par ceļojumiem, piedzīvojumiem un emocijām, ko piedzīvo katrs no mums, bet stāsts “Jannis un Čapa” atklāja draudzības, sadarbības un savstarpēja atbalsta nozīmi.

 

Par šo iedvesmojošo lasīšanas ceļojumu Rēzeknes 2. bibliotēkas bibliotekāres izsaka pateicību PII “Pasaka” grupas “Kāpēcīši” bērniem un skolotājai Anitai Mortuzānei par aktīvu iesaisti un ieinteresētību lasīšanas veicināšanas projektā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2025”.

 

Pateicamies par sirsnīgo kopā būšanu, atvērtību un radošo darbošanos, kas sagādāja daudz priecīgu brīžu. Lai grāmatas arī turpmāk iedvesmo, priecē un vieno – uz tikšanos bibliotēkā!