Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Jau 19. reizi Ziemeļvalstīs un 18. reizi Latvijā, tostarp arī Rēzeknes 2. bibliotēkā, notika Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumi. 2015. gada tēma – draudzība Ziemeļos.

 

     Visi, kuri 12. novembrī apmeklēja Krēslas stundas pasākumu Rēzeknes 2. bibliotēkā, uzzināja vairāk par Fēru salu rakstnieces Marjunas S. Šelnesas darbu „Raksti smiltīs”, kurā desmit novelēs lasītājs var sastapt pusaudžus ar viņu ikdienas problēmām un patiesa draugu atbalsta un sapratnes meklējumiem. 

 

     Literāte ir dzimusi 1974. gadā. Viņa nāk no Farēru (Fēru) salām, kas atrodas Atlantijas okeānā apmēram pa vidu starp Norvēģiju, Islandi un Skotiju. Tās ir Dānijas autonoma teritorija, kuras galvaspilsēta ir Torshavna, bet galvenās valodas ir farēru un dāņu.

 

     Salas ir izvietojušās tuvu cita citai, un tās šķir dziļi fjordi. Tā kā pastāvīgi pūš stiprs vējš, salās koku tikpat kā nav. Salu klinšainajos krastos ir sastopami lieli jūras putnu bari. Savukārt vairākums iedzīvotāju ir nodarbināti zivrūpniecībā.

 

     Pasākumā bibliotēkā daudzu un dažādu sveču gaismā tika lasīta Marjunas S. Šelnesas novele „Karaļmeita Erla”. Pēc tam notika pārrunas par draudzību un interesanta viktorīna par Ziemeļvalstīm. Bet kā jauku piemiņu par šo pasākumu katrs līdzi varēja paņemt īpašu krūzīti ar patiesiem vārdiem par draudzību. Piemēram: “Draudzība, tāpat kā tēja, laba tad, ja stipra un ne pārāk salda.”

 

     Fotoieskats pasākumā – šeit.