IMG 20240308 095004 1

Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

Jau divdesmit ceturto gadu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs organizē lasīšanas veicināšanas programmu "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija", kuras mērķis ir mudināt bērnus, jauniešus un vecākus lasīt, piedāvājot tiem jaunākās un interesantākās grāmatas, tāpēc arī šogad Rēzeknes 2. bibliotēka un Rēzeknes Bērnu bibliotēka  aicina bērnus, jauniešus un viņu vecākus iesaistīties šajā lasīšanas maratonā.

2024. gada programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” katrā vecumgrupā ir jāvērtē sešas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus aicinot izvēlēties jebkuras divas grāmatas no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā. Kopumā grāmatu kolekcijā ir iekļautas 28 grāmatas, 9 no tām oriģinālliteratūras darbi un 19 tulkojumi, kas tulkoti no vācu, ukraiņu, japāņu, itāļu, norvēģu, franču, igauņu, somu, angļu, poļu un čehu valodām.

Grāmatas ir ļoti dažādas, un katrs lasītājs atradīs sev piemērotākās. Varēs izbaudīt dzejas bagāto un skanīgo valodu, lasīt stāstus, iegrimt fantāzijas pasaulē, piedzīvot tikšanos ar īpašajiem bērniem, pārdomāt aktuālas tēmas un priecāties par lieliskajām ilustrācijām.

Ikviens lasītājs jauno grāmatu kolekciju varēs vērtēt visu gadu un par viņuprāt labāko grāmatu dot savu atsauksmi, lai nākošā gada marta mēnesī Lielajos lasīšanas svētkos varētu paziņot balsojuma rezultātus un pievienoties aktīvāko lasītāju kopienai, kura pagājušajā gadā bija izaugusi līdz 30 tūkstošiem.

Pievienojieties “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijai” un ļaujieties grāmatu lasīšanas priekam kopā ar citiem!

Grāmatu sarakstu skatīt šeit.