Foto no: www.ludzasbiblio.lv 

     Ceturtdien, 6. oktobrī, plkst. 15:00 Ludzas mūzikas pamatskolas zālē tiksimies ar novadnieku – pasaules slaveno kinorežisoru Hercu Franku, kurš pirms 85 gadiem dzimis Ludzā un joprojām vēl ik gadu mēro ceļu uz Latviju no Izraēlas. Tikšanās laikā būs iespēja noskatīties H. Franka filmas „Flashback”, „Dārgā Džuljeta” un „Dzīve pēc nāves”.

 

     Režisors, scenārists, operators, fotogrāfs, producents un kino kritiķis dzimis 1926. gada 17. janvārī Ludzā, mācījies ebreju reliģijas skolā un latviešu ģimnāzijā. Vidusskolu un vēlāk arī Vissavienības neklātienes juridisko institūtu beidzis evakuācijā Krievijā. Kino pievērsies tikai 35 gadu vecumā bez speciālās izglītības, strādājis kā režisors un redaktors. H. Frankam pieder 80 kinodarbi, no kuriem tikai 40 viņš uzskata pa īstam par savējiem.

 

     No 1993. gada H. Franks dzīvo gan Jeruzalemē, gan Rīgā, pasniedz stundas labākajās Eiropas kino skolās. Ir divkārtējs Latvijas PSR Valsts prēmijas laureāts, LPSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks, Eiropas kinoakadēmijas akadēmiķis, Krievijas Kinoakadēmijas balvas „NIKA” ieguvējs, Latvijas Kultūras akadēmijas goda doktors, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts, kā arī daudzu grāmatu autors.

 

 

Informāciju sagatavoja
Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka