Daba spēlēs un zīmējumos

     Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā no 2020. gada 1. līdz 30. jūnijam būs skatāma mākslinieces un Dabas aizsardzības pārvaldes dizaineres Daigas Segliņas oriģinālzīmējumu izstāde „Daba spēlēs un zīmējumos”.

 

     Izstādē skatāmi Daigas Segliņas daudzu gadu laikā tapušie dzīvnieku, augu, ainavu un dažādu dabas vērtību zīmējumi, kas laiku pa laikam pārtop interesantās vides izglītības spēlēs, plakātos un kalendāros. Izstādes apmeklētajiem būs iespēja ne tikai skatīt zīmējumus, bet arī iepazīties ar spēlēm un plakātiem, kuru dizainā un noformējumā izmantotie zīmējumi ir Daigas Segliņas darbs.

 

     Māksliniece Daiga Segliņa izglītību ieguvusi Liepājas lietišķo mākslu vidusskolā un Tallinas Mākslas akadēmijā un jau uzreiz pēc studijām sāka darbu Gaujas Nacionālajā parkā. Daudzi būs pamanījuši viņas veidotos informatīvos stendus vai spēlējuši Daigas Segliņas veidotās dabas izglītības spēles. Ikdienā māksliniece strādā Dabas aizsardzības pārvaldē, kur veido ilustrācijas informatīvajiem izdevumiem par dabu, izglītojošos stendus, spēles un citus darbus.

 

     Augu un dzīvnieku zīmēšanai viņa pievērsās, palīdzot iekārtot Līgatnes dabas taku Botānikas taku pirms vairāk nekā 20 gadiem.  Kopš šī laika akvareļa tehnikā ir tapušas neskaitāmas ilustrācijas, kurās ar lielu rūpību attēloti Latvijas augi un dzīvnieki, pievēršot uzmanību pat vissīkākajām detaļām.