2012. gada 1. jūnijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 25 jaunas grāmatas. Turpinājumā plašāks ieskats daļā no jaunieguvumiem.
Grafiķes un ilustratores N. Vēveres grāmata „Fantāzija. Brīnumainās būtnes” noderēs tiem, kuri aizraujas ar zīmēšanu. Grāmatas sākumā apskatīti zīmēšanas materiāli un pamattehnikas, cilvēka ķermenis un kompozīcijas līdzekļi, bet turpinājumā seko atsevišķu arhetipu, gaismas un tumsas būtņu, kā arī pūķu zīmēšanas apraksti.
V. Iļjina grāmatā „Disbakterioze” uzzināsiet, kā disbakteriozi atpazīt un uzveikt, kā attīrīt organismu, kādus pārtikas produktus iekļaut uzturā un ko darīt, lai slimība neatkārtotos. Izdevumā aprakstīti disbakteriozes cēloņi un sekas, slimības ārstēšanas stratēģija un taktika, sniegtas arī tautas medicīnas receptes un ieteikumi.
K. Anitena un O. Rajeckas kopdarbs „Mana svētku diena” ir dziedātājas Olgas Rajeckas ne gluži klasiskā veidā noformēta biogrāfija. Grāmatas teksts tapis no audioierakstiem, ko rakstnieks K. Anitens veicis vairāku dienu garumā. Romānā, kā autori dēvē šo darbu, ievijas arī kāda krimināla līnija un personas, kuru esamība esot izdomāta. Grāmata papildināta ar daudzām fotogrāfijām no dziedātājas personīgā arhīva, tās noslēgumā – O. Rajeckas diskogrāfija.
Žurnālista A. Pučes grāmata „Klients” savukārt stāsta par talantīgo un skandalozo Rīgas „Dinamo” hokejistu Viktoru Hatuļevu. 1994. gadā hokejists 39 gadu vecumā tika atrasts uz ielas miris. Grāmatas autors ir meklējis V. Hatuļeva dzīves notikumu aculieciniekus un tajos iesaistītās darbojošās personas, cenšoties atklāt to, par ko pirms četrdesmit gadiem neviens nerakstīja.
Krievu rakstnieces, publicistes un radio žurnālistes M. Kosteņeckas grāmata „Vēstules no mājām” ir kā dokumentācija Gulaga laika sarakstei. Grāmatu rakstniece ir veidojusi, tajā iekļaujot sava tēva vēstules, ko viņš bija saņēmis no ģimenes, atrodoties Gulaga nometnē. Tās viņš rakstniecei bija saglabājis līdz pat nāves dienai. M. Kosteņeckas tēvs tika apcietināts 1945. gadā vienu mēnesi pirms meitas piedzimšanas. Vēstules papildina arhīvu dokumentu materiāli un senas fotogrāfijas.
V. Rūmnieka un A. Miglas romāns „Viestura zobens” vēsta par dižā Viestura – Zemgales valdnieka dzīvi izšķirīgajā 1219. gadā. Atklājot seno zemgaļu godaprātu un varonību, stingra dokumentalitāte romānā savienojas ar autoru māksliniecisko izdomu, tautas ticējumiem un nostāstiem.
Slavenā spāņu rakstnieka K. R. Safona romāns „Eņģeļa spēle” stāsta par Davidu Martinu, jaunu cilvēku, kurš lolo slepenu sapni kļūt par rakstnieku. Kāds noslēpumains izdevējs piedāvā Davidam sarakstīt grāmatu, kas spētu valdīt pār visu laiku lasītājiem un radītu jaunu reliģiju. Pieņemot priekšlikumu, jārēķinās ar to, ka tam varētu būt neparedzamas sekas. Tā arī notiek – spriedze nemitīgi pieaug, notikumi seko cits citam biedējoši un negaidīti, un Davids kļūst par liecinieku tam, kā vienā veselumā saplūst īstenība, pārdrošākie un skaistākie sapņi un baismākie murgi.
Amerikāņu rakstnieces L. Oliveras romāns „Delīrijs” ir ieguvis jau vairākas jauniešu literatūras balvas. Romānā stāstīts par pilngadību teju sasniegušo Lēnu Heloveju, kura gaida 18 gadu vecumu, lai varētu ātrāk saņemt dziedniecības procedūru pret mīlestību, kura tiek uzskatīta par nāvējošu slimību. Kad līdz procedūrai atlikušas 95 dienas, meitene iemīlas un atklāj biedējošu un vienlaikus bezgala romantisku pasauli.
Populārās angļu modernās sieviešu literatūras karalienes K. Rīdas grāmatas „Es mīlu šo dzīvi!” galvenā varone stiliste Annija ir dilemmas priekšā – atgriezties Londonā pie vīra vai palikt Manhetenā, kur beidzot dabūts sen izsapņotais darbs. Annijas patiesā mīla ir Londona, bet jaunā – Ņujorka ar tās modes pasauli, šiku un glamūru… Kā savu izvēli veiks jaunā sieviete, lasiet grāmatā!
Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.
Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. jūnijā.
Līdzīgi raksti