2011. gada 1. jūlijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 56 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

Dž. Kornblīta, Amerikā populāra kulinārijas pasniedzēja, grāmatā „Svaigēšana. Tas ir tik vienkārši” iepazīstina ar svaigēdāju receptēm, kas lutina garšas kārpiņas, un pierāda, ka nebūt nav pārmērīgi jānopūlas virtuvē, lai baudītu sātīgu un garšīgu ēdienu. Autore aicina lietot uzturā svaigus un neapstrādātus produktus un iedvesmo no tiem pagatavot dučiem vienkāršu, ekonomisku un gardu maltīšu.

E. V. Talbotas grāmata „Pārsteidzošā mīlestība” ir stāsts par Dievu un Viņa bērniem: Viņa aizrautību un mīlestību pret citiem un Viņa plānu būt kopā ar mums mūžību. Šis ir stāsts arī par Dieva bērnu nolaupīšanu un to, ko Viņš darīja un atdeva, lai viņus izglābtu.

B. Valteres grāmatā „Floristika” atradīsiet visus pamatnosacījumus, kas jāzina ikvienam, kurš nolēmis nodarboties ar floristiku. Ar 183 krāsainu fotogrāfiju un 32 zīmējumu palīdzību tā stāsta par kompozīciju veidošanas tehniskajiem paņēmieniem, materiāliem, darbarīkiem un palīglīdzekļiem un sniedz priekšstatu par dažādiem ziedu kārtošanas veidiem, akcentējot proporcijas un pareizas krāsu izvēles nozīmi. Grāmatā uzzināsiet, kā pareizi aprūpēt ziedus, lai tie pēc iespējas ilgāk priecētu, un kā sagatavot izejmateriālus darbam. Īpašajā pielikumā rodamas idejas kāzu un sēru floristikai. Pateicoties skaistajām fotogrāfijām un uzskatāmajiem zīmējumiem, grāmata ir lielisks iedvesmas avots visdažādāko pušķu un kompozīciju veidošanai.

Izdevuma „13 zinātnes mistērijas” autors, kvantu fizikas doktors M. Brukss, pievēršas plašam tēmu lokam, apšaubot gan valdošos priekšstatus par Visumu, gan arī vēršot lasītāju uzmanību uz dzīvības un nāves fenomenu sarežģītību, placebo efektu, homeopātijas īpatno iedarbību un ilūziju par mums piemītošo brīvo gribu. Šī grāmata adresēta zinātkāram un drosmīgam lasītājam.

Grāmatā „Līderība vadīšanā” Banku augstskolas vadzinības katedras docents L. Dubkēvičs aplūko līderības jautājumus sociālpsiholoģiskajā aspektā. Viņa atziņu pamatā ir sociālo lomu teorija. Pirmajā grāmatas nodaļā autors apskata organizāciju kā sociālo sistēmu. Tālākajās dots vēsturisks ieskats līderības tematikā, izklāstīta līderības definīcija, aplūkotas līderības un vadīšanas lomas, līderības teoriju klasifikācija, transformatīvās līderības teorija, līdera efektivitāte. Autors ir centies atklāt līderi ne tikai kā sociālu parādību, bet arī raksturot viņu kā personību. Tāpēc grāmatā ir arī nodaļas, kas veltītas līderības psiholoģiskajiem vilinājumiem un riskiem, emocionālajai inteliģencei, stresam un pašlīderībai. Grāmatas pielikumos atrodami vairāki testi, kas noder praktiskai katra cilvēka līderības īpašību noteikšanai. Grāmata ir plašākais izdevums latviešu valodā, kas veltīts līderības jautājumiem. Tā noderēs gan topošajiem un esošajiem skolu, gan biznesa iestāžu vadītājiem.

Daiļliteratūras klāstā šoreiz latviešu literatūrā pirmais zinātniskās fantastikas žanra stāstu krājums – D. Sedlenieka „Bohēmijas zaglis”. Grāmatā varēsiet lasīt par kosmosa dzīlēm un Zemes pagātnes noslēpumiem, par zināmām un nezināmām civilizācijām un par svešo, kas mīt katrā no mums.

Latviešu rakstnieka un publicista V. Felsberga grāmatā „Mazā nakts mūzika” savukārt, kā saka pats autors, „latviešu literatūrā pirmo reizi iegrāmatota reāla smagerotika”. Krājumā iekļautas 22 no 1992. līdz 2011. gadam tapušas noveles. (Interviju ar V. Felsbergu lasiet šeit.)

Krievu literatūras klasiķa I. Turgeņeva krājumā „Stepes karalis Līrs” iekļauto stāstu un noveļu pamatā likts personiski pārdzīvotais vai noklausītais. Spraigs sižets, psiholoģiska ticamība un klasiska skaidrība pārliecina par darbu lielo un nezūdošo vērtību. Krājumā apkopotie darbi pārsteidzoši laikmetīgi skar arī dzīvi un cilvēku attiecības pašlaik. Pat itin kā mistiski ievirzītas noveles gandrīz neticami sabalsojas ar neizskaidrojamiem atgadījumiem mūsu ikdienā. Krājumā apkopotie darbi latviešu lasītājam ir maz zināmi vai pat nezināmi, bet 19. gadsimtā daudzas no šīm novelēm izdotas arī Jelgavā krievu un vācu valodā, augstu vērtētas franču un angļu tulkojumos.

Latgaliešu valodā sarakstītajā L. Širina romānā – ironiskajā traģēdijā „Dzeivam dzeivē dzeiva dzeive” var lasīt par leģionāra gaitām pēckara apstākļos, tajā parādīts, kā cilvēks pielāgojas ikvienam dzīves pagriezienam, kā arī latviešu un krievu attiecības un nabadzības posts.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. jūlijā.

Līdzīgi raksti