Foto: Matīss Markovskis

Jau septīto gadu no 1. jūnija līdz 24. jūlijam notika apgāda „Zvaigzne ABC” rīkotais lasītveicināšanas pasākums „Lasīšanas stafete” bērniem un jauniešiem.

Lai piedalītos konkursā, dalībnieki lasīja grāmatas un pildīja dažādus uzdevumus. Šogad uzdevumi bija: uzzīmēt grāmatas vāku, izdomāt, kā grāmatu reklamēt, un uzrakstīt recenziju. Visus darbus vērtēja žūrija, un labākie dalībnieki savā vecuma grupā saņēma naudas balvu un lidojumu gaisa balonā. Noslēguma pasākums 9. augustā Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē pulcēja bērnus no visas Latvijas, arī no Rēzeknes Bērnu bibliotēkas.

Lasīšanas stafete norisinājās trīs vecumgrupās: 5–7 gadi (ģimenes lasīšana kopā ar bērnu), 8–11 gadi un 12–15 gadi. Kopumā Rēzeknes Bērnu bibliotēkā bija 9 lasīšanas stafetes dalībnieki, un viens no viņiem, Olivers Skride, 5–7 gadu vecumgrupā ieguva 2. vietu. Lepojamies un apsveicam!

Savukārt visvairāk lasītākās grāmatas ir…

Grupa 5–7 gadi

• 1. vieta – Evija Gulbe “Zaķēns, kuram nebija vārdu”
  • 2. vieta – Kristīne Jacino “Kur rodas rudzu maize?” un Evija Gulbe, Linda Lošina “Koko un Riko skolas zvaigznes”
  • 3. vieta – Diāna Kaijaka “Hugo meklē sapnīti”

Grupa 8–11 gadi

• 1. vieta – Daina Ozoliņa “Pandēmijas detektīvi”
  • 2. vieta – Laura Vinogradova “Tētis un suns”
  • 3. vieta – Dzintars Tilaks “Šausmiņa”

Grupa 12–15 gadi

• 1. vieta – Daina Ozoliņa “Pandēmijas detektīvi”
  • 2. vieta – Džeina Šteinberga “Lasītāja”
  • 3. vieta – Dzintars Tilaks “M+A”

Lasīšanas stafetes dalībnieku darbus, kā arī noslēguma ceremonijas var lūkot www.stafete.lv.

Lepojamies, ka starp astoņām populārākajām bibliotēkām lasīšanas stafetē ir arī Rēzeknes Bērnu bibliotēka. Paldies mūsu lasītājiem!

Tikšanās vieta paliek nemainīga – bibliotēka. Gaidām jaunos lasīšanas izaicinājumos!