Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv
Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024” turpinās!
Arī šogad, jau divdesmit ceturto gadu pēc kārtas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina mazākus un lielākus lasītājus piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024”. Lai pieteiktos programmai un kļūtu par grāmatu ekspertu, atnāc uz Rēzeknes Bērnu bibliotēku vai Rēzeknes 2. bibliotēku un jautā bibliotekārēm par iespēju piedalīties.
Ielūkosimies Jauniešu žūrijas 2024 vecumgrupas 11+ grāmatu lappusēs:
Kajam pakrūtē ieperinājies milzīgs niknums, kas liek darīt nejaukas lietas. Viņš slikti mācās, izrunājas un dara pāri mazākajiem, tāpēc bērni no viņa izvairās. Skolotāji jūtas bezpalīdzīgi, un Kajam draud izslēgšana no skolas. Kad klasē ierodas jauniņā, Grēta, klases audzinātāja ieceļ zēnu par viņas aizbildni – tā ir pēdējā iespēja parādīt, ka viņš gatavs laboties. Taču tas nav vienkārši, jo Grēta ir īpašais bērns, lēnīga un ļoti emocionāla, tāpēc Kajam jāmācās būt pacietīgam. Vai Kajam izdosies? Tas jālasa Jutas Nimfiusas grāmatā “Kaušļa sirds” (“Jāņa Rozes apgāds”).
Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmatā "Jandāliņš" atkal satiekas dzejnieka dzejoļu krājumos sastapti varoņi - tēti, mammas un viņu mazuļi, kuru sīkās roķeles stingri sagrābj savus vecākus kā ķīlniekus, liekot viņiem gan rūpēties un raizēties, gan priecāties un spēlēties, kopā ar bērniem apgūstot pasaules kārtību.
Kiranas Milvudas Hārgreivas grāmata “Džūlija un haizivs” ir bagātīgs, ievelkošs un brīnumpilns ceļojums cauri tumsas dzīlēm uz cerību un gaismu. Valdzinošs, spēcīgs un spožs stāsts par māti, meitu un lielo Grenlandes haizivi. Grāmatu papildina un stāsta noskaņu palīdz uzburt Toma de Frestona nepārspējamās ilustrācijas melnbaltdzeltenos toņos.
Lilijas dzīvē ir pienācis laiks starp bērnību un jaunību. Viņa mainās, taču daba ar meiteni ir tāda, kā bijusi vienmēr. Lilijai ir tikai vāras atmiņas par sauli, un pasaule, kuru viņa pazīst, ir lietaina un tumša. Vai ir viegli dzīvot zemē, kur nekas neaug, kur neviens nejūtas labi, un kur ir palikusi saule? Majas Lundes grāmata “Saules sargātāja” ir smeldzīgs stāsts par zaudējumu un sāpēm, tomēr vienlaicīgi tas ir arī stāsts par draudzību, mīlestību un atkalsatikšanos, jo pat pēc visgarākās un tumšākās ziemas vienmēr nāk pavasaris.
Olgas Černas grāmata "Klāruks un 11 vecmāmiņas" ir vēstuļromāns – bērnu literatūrā reti sastopams žanrs. Grāmatas formāts un dizains veidots pastkartes formātā. Klāruka vectētiņš Tomāšs, kurš meiteni audzina, ir skursteņslauķis. Kādu dienu viņš nokrīt no jumta un nokļūst slimnīcā, bet Klārukam jāpaliek pie diezgan nejaukas kaimiņienes. Meitene raksta vectētiņam vēstules, no kurām viņš saprot, ka Klārukam labi neklājas. Vectētiņš nosūta mazmeitu pa kārtai pie dažādām senām jaunības draudzenēm, kas viņu kādu laiku pieskata un audzina – katra pēc savas gaumes un saprašanas. Klāruka dzīve bez vectēva ir grūta, bet neticami interesanta, jo par viņu rūpējas veselas 11 vecmāmiņas!
Dzīve ir pārsteigumu pilna, bet dažreiz tie ir negaidītāki, nekā mēs spētu iztēloties savās vispārdrošākajās domās. Kādā pavisam parastā vakarā trīspadsmitgadīgā Beatrise kaimiņu mājas logā ierauga meiteni zilā kleitiņā. Viņas iepazīstas un kļūst par nešķiramām draudzenēm, tomēr šī draudzība ir neparasta – tā saistās ar kādu baisu atgadījumu. Lai noskaidrotu patiesību, meitenēm jāpārvar bailes un jādodas bīstamā piedzīvojumā. Soli pa solim abas tuvojas noslēpumam, kuru viņām nebija paredzēts uzzināt. Kāds ir šis noslēpums? Tas jālasa Žanetes Lazdovskas grāmatā “Meitene zilā kleitiņā”.
Nāc un kļūsti par Jauniešu žūrijas grāmatu ekspertu!