Avīzis „Rēzeknes Vēstis” pīlykuma „Mōras Zeme” 2011. goda oktobra numurā (13.10.2011.) varam skaiteit par latgalīšu literatu i sabīdriskū darbinīku Juoni Cybuļski, par zynuotniskū diskuseju „Latgalīšu literatura trymdā” i Latgolys dižgoru jubilejis svineibom Bieržgalī.

Latgalīšu rakstnīceibys muzeja vadeituojs Pīters Luocs apskota Juoņa Cybuļska biografeju i informej, ka muzejā šūbreid var apsavērt leluo latgalīša pīmiņai veļteitu izstuodi, sovpus Elvita Kotāne, Nautrānu vidusškolys puļceņa „Pa Nautrānu dižgoru takom” daleibneica, mudynoj sakūpt Cybuļsku dzymtys kopus, 19. oktobrī pīsadaleit sveceišu aizdegšonā par gūdu Juoņa Cybuļska symtgadei i apmeklēt Nautrānu vydusškolys nūvodpietnīceibys muzeju.

Par Paulīnis Zalānis-Vallenys sumynuošonu 80 godu jubilejā zynuotniskuos diskusejis „Latgalīšu literatura trymdā” laikā roksta Aija Zuja, bet Anna Adijāne stuosta par Paulīnis Zalānis-Vallenys i Ontona Rupaiņa jubilejis svineibom Bieržaglī.

Vēļ itymā numurā ari Juoņa Keiča dzeivuļs „R. Ancānam aizeimūt”.