Paša radīts Adventes vainags

Gatavojoties pirmajai Adventei, sestdien, 2023. gada 2. decembrī, plkst. 11.00 Rēzeknes Pielāgotās literatūras bibliotēkā-informācijas centrā notiks radošā darbnīca “Adventes vainags paša radīts”, kurā tās dalībnieki mācīsies izveidot katrs savu Adventes vainagu.

Adventa laiks jeb Ziemassvētku gaidīšanas laiks sākas četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Adventes nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda “adventus”, un tulkojumā tas nozīmē “nākšana” jeb “atnākšana”. Šajā laikā ik svētdienu tiek aizdegta svecīte Adventes vainagā. Tradicionāli vainags tiek veidots apļa formā. Apļa forma jau kopš seniem laikiem simbolizē vienotību un mūžību. Mūsdienās Adventes vainagu veidošanā tiek izmantoti visdažādākie materiāli.

Darbnīcā vainagu veidošanai tiks izmantotas vecās avīzes, dzija, dažādi materiāli dekorēšanai. Lai vienotos par līdzi ņemamiem materiāliem, lūgums dalību pasākumā pieteikt iepriekš pa tālruni 64605281. Uz tikšanos bibliotēkā!