Foto: Maltas pagasta bibliotēka

Aizvadītajā gadā Rēzeknes novada Maltas pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā garlaikoties nenācās nevienam, ne bibliotekārei, ne mazajiem lasītājiem, jo ik pēc laika visi pulcējās kopā, lai darbotos kādā interesantā tematiskā pasākumā, tā vairāk iemīlot grāmatas, paplašinot redzesloku un labi pavadot laiku.

Ciemos pie bibliotēkas Rūķa (25. janvāris)

Uz literāro bērnu rītu „Ciemos pie bibliotēkas Rūķa” tika aicināti 1. klases skolēni. Mazos pirmklasniekus bibliotēkā sagaidīja bibliotēkas Rūķis, kurš pastāstīja, kas ir bibliotēka, ko šeit var darīt un kā pareizi rīkoties ar grāmatām. Bibliotēkas Rūķis mazajiem pirmklasniekiem bija sagatavojis radošus un interaktīvus uzdevumus, pēc kuru veikšanas pirmklasnieki kļuva par bibliotēkas lasītājiem.

Uz spārniem atnes pavasari (27. aprīlis)

Tematiskās pēcpusdienas „Uz spārniem atnes pavasari” mērķis bija nostiprināt un papildināt bērnu zināšanas par putniem Latvijā. Skolēniem tika dota iespēja noklausīties un atpazīt putnu balsis, minēt mīklas, burtu labirintus, skaitīt tautasdziesmas par putniem un atpazīt putnus pēc attēliem.

Samīļo mūs ar siltām rokām (11. maijs)

Tematiskajā pasākumā „Samīļo mūs ar siltām rokām, ar siltām acīm, ar siltām domām... ”, kas bija veltīts Mātes dienai, runājām par mātes lomu ģimenē un bērnu audzināšanā. Kā veltījumu māmiņām skolēni skaitīja tautasdziesmas, dāvināšanai zīmēja puķu pušķus.

Es un pasaule man apkārt (1. jūnijs)

Radošā darbnīca „Es un pasaule man apkārt” bija veltīta Starptautiskajai Bērnu aizsardzības dienai, tās laikā bērni, strādājot ar dažādiem dabas materiāliem, veidoja interesantus darbiņus.

Vārdiņi rotaļājas (13. septembris)

Dzejas dienu ietvaros bibliotēkā notika dzejas pēcpusdiena „Vārdiņi rotaļājas”, kas bija veltīta Jāzepa Osmaņa literārajam devumam. Skolēni skaitīja savus mīļākos dzejoļus par rudeni, skolu, grāmatu, minēja mīklu pantus.

Mana Latvija (16. novembris)

Uz tematisko pēcpusdienu „Mana Latvija”, kas bija veltīta Latvijas valsts dzimšanas dienai, tika aicināti Maltas 1. vidusskolas 4. klases skolēni. Pasākuma mērķis bija atsaukt atmiņā jau zināmo par mūsu valsti un uzzināt ko jaunu. Veicot dažādus uzdevumus, skolēniem savas zināšanas bija jāparāda Latvijas vēsturē un ģeogrāfijā, folklorā, kā arī jāpārzina sava pagasta vēsture.

Sniegpārsliņu virpulī (14. decembris)

Radošajā darbnīcā „Sniegpārsliņu virpulī”, ļaujoties bērnu fantāzijai, sniegpārsliņu darbnīca pārvērtās par jauku nodarbi pirmssvētku laikā. Skaistie darbiņi pēc tam rotāja bibliotēkas telpas.

Pošam egli svētku rotā (19. decembris)

Literārās pēcpusdienas „Pošam egli svētku rotā” mērķis bija pastāstīt par Ziemassvētku rotu, egli, un tās pušķošanas tradīcijām. Pasākuma gaitā tika lasīta Margaritas Stārastes grāmata „Mazā eglīte”. Pēc tam katrs literārās pēcpusdienas dalībnieks ar zīmuļu un flomāsteru palīdzību izrotāja savu Ziemassvētku eglīti.

Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieku viesošanās Daugavpilī (20. decembris)

Kā pateicība par iesaistīšanos grāmatu lasīšanā un vērtēšanā Bērnu un jauniešu žūrijas ekspertiem tikai piedāvāts brauciens uz Daugavpili, kur grāmatu eksperti noskatījās Daugavpils teātra izrādi „Pauka un Šmauka Ziemassvētki”, apmeklēja pasakaino Rūķu namiņu Vienības laukumā un nobildējās pie pilsētas lielās egles.

Antoņina Krūza,
Maltas pagasta bibliotēkas vecākā bibliotekāre