Bibliotēkas vadītāja: Nellija Viļuma

Adrese: Rogovka, Nautrēnu pag., Rēzeknes nov.

Telefons: 64644416 (bērnudārzā), 26363203

Darba laiks

Pirmdiena 8.00–16.30

Otrdiena 8.00–16.30

Trešdiena 8.00–16.30

Ceturtdiena 8.00–14.30

Pusdienu pārtraukums 12.00–12.30

Brīvdienas: piektdiena, sestdiena, svētdiena

Katra mēneša pēdējā piektdiena – Spodrības diena

Vispārīga informācija

Bibliotēka dibināta 1947. gadā, tās darbība saistīta ar iedzīvotāju informacionālo apkalpošanu, kultūras un izklaides iespēju piedāvājumu pagasta iedzīvotājiem. Bibliotēka strādā un arī turpmāk attīstīsies vairākos virzienos – lietotāju apmācības un izglītošana, informācijas resursu un krājuma veidošana, pakalpojumu pilnveide un uzlabošana, novadpētnieciskais darbs, pētniecība, digitalizācija, kultūras pasākumi un izstādes, projekti.

Statistika (01.01.2020.)

Preses izdevumi: Citāda Pasaule, Čaklās Rokas, Dari Pats, Dārza Pasaule, Ievas Stāsti, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Lauku Avīzes Tematiskā Avīze, Leģendas, Medības, Patiesā Dzīve, Planētas Noslēpumi, Praktiskais Latvietis,  Rokdarbu Vācelīte, Saimnieks LV, Uzzini, Veselība, Rēzeknes Vēstis, 36,6⁰C, Vietējā Latgales Avīze

Bibliotēkā  pieejami:

Daiļliteratūra

Nozaru literatūra

Uzziņu literatūra

Bērnu literatūra

Periodiskie izdevumi

Novadpētniecības materiāli

Tematiskās mapes

Elektroniskais katalogs

Starpbibliotēku abonementa (SBA) pakalpojumi

Iespēja skolēniem kļūt par „Bērnu žūrijas” ekspertiem

Datora pakalpojumi

Interneta pakalpojumi

Datu bāzes: Letonika, Lursoft „Laikrakstu bibliotēka”, NAIS

Latvijas filmu portāls www.filmas.lv

Printera pakalpojumi

Kopētāja pakalpojumi

Skenera pakalpojumi

Literāri un izglītojoši pasākumi

Uzziņas. Konsultācijas

Datora un interneta pakalpojumi ir bezmaksas.

Printera, kopētāja un skenera pakalpojumi – bezmaksas pakalpojumi.

Novadpētniecības informācija

Pagastā ir vairāki kultūrvēsturiski pieminekļi – Valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļi Mazpujātu senkapi (Akmens klēpis) Pujatu ciemā, Rasnupļu (Opiņku) pilskalns Rasnupļu ciemā, Smiltaines senkapi Laizānu ciemā, Salenieku senkapi Obrumānu ciemā, Brožgolas senkapi Brožgolas ciemā, Lielpujātu senkapi Pujatu ciemā. Vietējās nozīmes mākslas pieminekļi – Nautrānu Romas katoļu baznīcas zvanu tornis, ērģeles, biktskrēsli, krucifiksi un monstrances.

Bijušajā Zaļmuižas centrā daļēji saglabājušās celtnes un parks ar vairākiem dižkokiem, tajā aug arī dzejnieka Imanta Ziedoņa dižkoku atjaunotāju grupas stādītās liepas.

Pagastā izveidoti vairāki slaveno novadnieku dzīves un darbības piemiņas ansambļi – Migliniekos, Dekteros, Livzinīkos, Kuorklinīkūs, Pujatos. Desetnīku kapsētā atdusas vairāki ievērojami Latgales sabiedriskie darbinieki, dzejnieki – Pīters Miglinīks, Andrivs Jūrdžs, Antons Kūkojs, Pēteris Jurciņš.

Nautrēnu pagastu pelnīti dēvē par Latgales kultūras šūpuli, Latgales Piebalgu. No šejienes nākuši 64 kultūrvēstures darbinieki, 32 literāti un valodnieki, 26 garīdznieki, tai skaitā bīskaps un valstsvīrs Jāzeps Rancāns un Latvijas Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats. No Nautrēnu pagasta cēlušies ievērojamie drukas aizlieguma laika darbinieki – grāmatu pārrakstītājs, par Latgales Prometeju dēvētais Andrivs Jūrdžs un kvēlais cīnītājs par zemnieku tiesībām, dzejnieks Pīters Miglinīks, Latgales atmodas celmlauzis, garīdznieks un pedagogs Nikodems Rancāns, dzejniece un publiciste Anna Rancāne un citi kultūras jomas pārstāvji. Nautrēnu pagasta Rudukos dzīvoja un strādāja dzejnieks un gleznotājs Antons Kūkojs, kurš apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni, savukārt Zaļmuižas Pauguros kūp metālmākslinieka Jāņa Ļubkas kalve.

Nautrēnu vidusskolā izveidots novadpētniecības muzejs, kur savākts bagātīgs izziņas klāsts par novada vēsturi un slavenākajiem ļaudīm.  Par godu novadnieka, dzejnieka Pētera Jurciņa piemiņai Nautrēnu pagastā iedibināta tradīcija 29. jūnijā atzīmēt dzejas svētkus “Pīterdīna Rogovkā”, kas pulcē plašu literātu un literatūras cienītāju loku. 2015. gada 31. maijā jau trešo reizi izskanēja dzejnieka un kultūras darbinieka Antona Kūkoja piemiņai veltītais tautas muzikantu festivāls ”O, bļaka”. Pasākumā piedalījās gan Nautrēnu pagasta tautas muzikanti, gan tuvāki un tālāki ciemiņi…

Anita Žogota