Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Atzīmējot Valsts valodas dienu, 13. maijā pl. 12.00 Rēzeknes Centrālā bibliotēka aicina piedalīties akcijā "Valoda uz trotuāra"! Pie bibliotēkas ieejas ar krītiņiem rakstīsim savus iemīļotākos latviešu, arī latgaliešu, literatūras citātus, tāpēc aicinām ikvienu pievienoties šai akcijai.

 

     Aicinām arī Jūs piepildīt ielas, pagalmus un laukumus ar savu iemīļotāko rakstnieku dzejas un prozas rindām un dalīties ar fotogrāfijām sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #ValstsValodasDiena, vai arī sūtīt tās uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.!

 

     Jau sesto gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina svinēt Valsts valodas dienu. Aizgājušos gados Valsts valoda visā Latvijā tikusi svinēta visraibākajos veidos – norisinājušās gan orientēšanās spēles, gan dzejas un repa sacīkstes, gan erudīcijas un radošo darbu konkursi, tikušas organizētas akcijas sociālajos tīklos, kā arī zibakcijas dažādajās Latvijas Alunāna ielās.

 

     Arī šogad aicinām pievienoties, izdomājot savu vissvinīgāko, trakulīgāko, interesantāko, sirsnīgāko, tautiskāko vai mūsdienīgāko Valsts valodas dienas svētku ideju!

 

     Ja vēlaties, lai informācija par Jūsu veidoto pasākumu tiktu iekļauta kopējā svētku programmā un par to uzzinātu visā Latvijā, atsūtiet aizpildītu dalībnieka anketu (varat pievienot arī topošo pasākumu organizēšanas bildes) uz adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. RMM mājas lapā tiks izveidota karte ar Latvijas vietām, kurās tiks svinēta valoda.

 

     Uzklikšķinot uz saites http://rmm.lv/vvd/, varat apskatīt, cik skolu, muzeju, kultūras un izglītības iestāžu jau ir pieteikušas savus pasākumus Valodas dienas 2017 svinībām. Uzklikšķinot uz norādēm kartē, uzzināsiet detalizētāku informāciju par katru atsevišķo pasākumu.

 

     Akcijas organizētāji: Rakstniecības un mūzikas muzejs, Piebalgas muzeju apvienība "Orisāre", Krišjāņa Barona muzejs un Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

 

     Svinēsim Valsts valodas dienu kopā!