No 14. līdz 20. novembrim Latvijā norisināsies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Ar Krēslas stundas lasījumu 14. novembrī plkst. 16.00 Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā iesāksies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Visas nedēļas garumā bibliotēkas abonementā būs apskatāma grāmatu izstāde “21. gadsimta Ziemeļvalstu literatūra”.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 20. reizi, Latvijā – 19. reizi.

Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Tradicionāli šīs nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un citi pasākumi. Katru gadu organizatori izvirza kādu aktuālu tēmu. Šī gada tēma – “Nākotne Ziemeļos”.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļu raksturo  trīs kopējie lasījumi – Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem. Tā kā projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, projekta vadītāji vēlas,  lai tajā piedalās pēc iespējas vairāk bibliotēku. Šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā piedalīsies 14 valstis, kuras pārstāvēs vairāk nekā 2000 bibliotēkas.

Pirmdiena, 14. novembris būs lielā lasīšanas diena. Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā Krēslas stundā tiks lasīts grenlandiešu rakstnieces Deboras Hansenas Kleistas literārā darba “Naftas pasakas” fragments. Mīļie jaunieši, pieaugušie un visi interesenti, kam tuva Ziemeļvalstu literatūra un kultūra, nāciet uz lasījumu un aplūkojiet grāmatu izstādi!