No 2019. gada 8. aprīļa līdz 31. maijam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā aplūkojama izstāde “Jurija Tiņanova tēma Pētera Gleizdāna darbos”.

Pēteris Gleizdāns bija mākslinieks, pedagogs, ilggadējais Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolas direktors, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles lektors, zinātnisko pētījumu laikmetīgajā grafikā autors.

No 1957. gada kā pirmais no Rēzeknes māksliniekiem piedalījies republikāniskajās karikatūru un zīmējumu izstādēs. Darbi tikuši eksponēti starptautiskajās tematiskajās un projektu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Darbojies stājgrafikā, akvareļglezniecībā, grāmatu grafikā, lietišķajā grafikā, plakātu veidošanā, datorgrafikā.

Tiņanova muzeja darbinieku rosināts, rakstnieka 110. gadadienas atceres aurā izveidojis Jurijam Tiņanovam veltītas grafikas lapas, kuras patiesā cieņā uzdāvinājis muzejam. Šie Pētera Gleizdāna darbi tiek iedalīti vairākos ciklos: “Bērnības pilsēta”, “Tiņanova lasījumi”, “Jurijs Tiņanovs – Puškina daiļrades pētnieks”, “Zirgu pasta ceļš Sanktpēterburga – Varšava” un draudzīgi šarži.

Izstādes “Jurija Tiņanova tēma Pētera Gleizdāna darbos” materiāli nāk no Tatjanas Siņeļņikovas personīgā arhīva.