Zvaigznes ABC Piedzīvojumu sērija

     Žils Verns, Tomass Mains Rīds, Arturs Konans  Doils… Šos autorus pazīst katrs piedzīvojumu romānu cienītājs visā pasaulē, viņu darbi daudzkārt ekranizēti un kļuvuši par piedzīvojumu literatūras klasiku. Tagad arī Rēzeknes Bērnu bibliotēkā ir pieejama jaunā apgāda „Zvaigzne ABC” „Piedzīvojumu sērija”.

 

     A. K. Doila grāmata „Bāskervilu suns” stāsta par kādu Anglijas seru, kurš mīklainos apstākļos miris. No Amerikas ierodas viņa vienīgais radinieks, lai nokārtotu mantojuma lietas. Nu Šerlokam Holmsam ne tikai jāizmeklē muižas īpašnieka nāves apstākļi, bet arī jārūpējas par jaunā sera Bāskervila drošību…

 

     T. M. Rīda romāns „Kvarterone” aizved lasītāju uz varenās ūdeņu valdnieces Misisipi zemi Luiziānu 19. gadsimta pirmajā pusē. Romāna galvenais varonis, turīgais, izglītotais jauneklis Edvards, romantisku ilgu un piedzīvojumu alku vadīts, ierodas Jaunajā pasaulē, nenojaušot, ka tur sastaps savu sapņu meiteni. Taču skaistā, piemīlīgā, gudrā Aurora izrādās kvarterone – tātad verdzene, un Edvardam cīņā par savu un savas iemīļotās laimi jāsastopas ne vien ar vecās vergturu pasaules aizspriedumiem, bet arī ar cilvēku ļaunumu…

 

  

         

     T. M. Rīda populārā romāna „Jātnieks bez galvas” darbība norisinās 19. gadsimta 50. gados Teksasā. Prērijā jau satumsis. Dzidra mēnesnīca apgaismo plašos zālājus. Atskan pakavu klaboņa, un spokainajā gaismā no miglas iznirst jātnieks zirgā. Taču šim jātniekam nav galvas. Vai tas ir rēgs? Patiesībā noticis baiss noziegums, un Teksasas kolonizatori tūdaļ ir gatavi sarīkot linča tiesu izskatīgajam un drosmīgajam mustangu medniekam Morisam Džeraldam, kurš iemīlējis turīgā plantatora Poindekstera meitu Luīzu.

 

     Ž. Verna  „20 000 ljē pa jūras dzelmi” vēstī  par neredzētu nezvēru, kurš ir tik spēcīgs, ka spēj taranēt kuģus. Profesors Aronā uzskata, ka tas ir milzu narvalis, un kopā ar Nedu un Konseju kāpj uz kuģa klāja, lai to atrastu. Tobrīd viņiem nav ne jausmas, kas patiesībā slēpjas okeāna dzīlēs. Drīz vien trīs biedri piespiedu kārtā kļūst par zemūdens pasaules apceļotājiem. Apbraucot Pasaules okeānu, viņiem nākas sastapties ar pārsteidzošiem atklājumiem un cīnīties ar neparedzamām briesmām.

 

  

 

     Ž. Verna romāns „Žangada” stāsta par Garralu ģimeni, kurā gaidāms priecīgs notikums – kāzas. Tieši tas kļūst par iemeslu aizraujošam un, kā vēlāk izrādās, arī bīstamam ceļojumam pa Amazoni ar milzīgu plostu žangadu. Ceļojums rit mierīgi un raiti, līdz uz plosta parādās svešinieks. Kas dēkainim Torresam kopīgs ar godavīru Žoāmu Garralu? Kādu noslēpumu glabā pagātne, par kuru klusē cienījamais ģimenes galva? Vai žangada sasniegs ceļa mērķi? To uzzināsiet, izlasot grāmatu.

 

     V. Rūmnieka un A. Miglas romāns „Kuršu vikingi” uzrakstīts no 1985. līdz 1997. gadam, tā tapšanas gaitā rakstnieki pētījuši Latvijas un Ziemeļvalstu vēsturi un arheoloģiju, mitoloģiju un privāto arhīvu materiālus. Aizraujošais piedzīvojumu romāns stāsta par patiesiem notikumiem 853. un 854. gadā Latvijā Jūrpilī, Zviedrijā Birkā un Lietuvā Apūlē. „Kuršu vikingos” tiek aprakstīti seno karotāju   zāļu vākšanas, cepešu gatavošanas, laivu taisīšanas darbi, kā arī smagi, asiņu pilni kaujas skati. Romānā atdzimusi arī senā kuršu valoda.

 

     Šos un vēl daudzus citus aizraujošus piedzīvojumu žanra darbus jūs iepazīsiet, apmeklējot Rēzeknes Bērnu bibliotēku!