Grāmatas skolēnu priekam

Jaunajā gadā Rēzeknes Bērnu bibliotēka saviem lasītājiem ir sagādājusi patīkamu pārsteigumu. Gan paši mazākie lasītāji, gan viņu vecākās māsās un brāļi, gan mammas un tēti varēs izvēlēties sev piemērotu un interesējošu lasāmvielu. Turpmāk plašāks ieskats daļā no jaunieguvumiem.

Pašiem mazākajiem bibliotēkas apmeklētājiem, kuri tikai mācās lasīt, tiek piedāvātas pasaku grāmatas no sērijas „Es lasu zilbi pa zilbei” „Ozols, beka un…”, „Strazds, zvirbulis un…”. Grāmatās ir apkopotas tādas pasakas kā, piemēram, „Ozols un beka”, „Ozols un niedres”, „Aklais osis”, „Kā avotam izgāja” u. c. Krāsainās ilustrācijas bērniem palīdzēs labāk iepazīt pasaku tēlus. Vērīgi aplūkojot zīmējumus, mazais lasītājs varēs atklāt arī mīklu atminējumus.

R. Baltakaines grāmata „Pelēns Ancītis” stāsta par pelēnu, kurš ir ļoti līdzīgs bērniem: vērīgas actiņas, dzirdīgas austiņas, ašas kājiņas. Peļuka galva ir pilna ar dažādām iecerēm. Viņam nekad nav garlaicīgi, jo vienmēr kaut kas interesants notiek.

M. Bonda grāmatas „Lācēns Padingtons dārzā” un „Lācēns Padingtons. Pirmais stāsts par lācēnu no Peru” vēstī par lācēnu un viņa labajiem nodomiem, kas allaž beidzas ar smieklīgiem atgadījumiem. Interesanti, ka Padingtonu pazīst bērni visā pasaulē. Mazo, pieklājīgo ķepainīti ir iemīlējuši arī pieaugušie – grāmata ir tulkota daudzās valodās, pat latīņu!

Pasaku cienītājiem tiek piedāvāta sērija „Sudraba pasakas”, „Zelta pasakas” un „Smaragda pasakas”. Šīs grāmatas ir kā burvju lādīte, kurā atrodas īsti dārgumi – brīnišķīgas pasakas, kurās dzīvo ļauni burvji un daiļas princeses, turklāt katru brīdi notiek neticamas lietas, taču laba sirds un drosme vienmēr uzvar gļēvumu un muļķību.

Angļu bērnu autores Dž. Kerras grāmata „Mince un dakteris” stāsta par kaķenīti, kurai nepatīk apmeklēt dakteri, taču tad viņa savaino ķepu, un nekas cits neatliek kā doties pie ārsta. Mince savu nepatiku pret dakteri neslēpj un liek to manīt visiem, kas atrodas uzgaidāmajā telpā…

T. Moroney grāmatu sērija „Man patīk” padara par svētkiem ikdienišķas situācijas, kas veido bērna dzīves pamatu. Pavadot laiku kopā ar bērnu, sniedzot viņam mīlestību un veltot rūpes, tiek audzināta laimīga, pašcieņas pilna personība. Grāmatas beigās ir rodami daži noderīgi padomi vecākiem un auklēm. No šīs sērijas jaunumos ir pieejamas trīs grāmatas: „Man patīk skolā”, „Man patīk rotaļas”, „Man patīk gultiņā”.

V. Disneja cienītājiem tiek piedāvāta grāmata „Drošsirde”, kas stāsta par Skotijas kalnos dzīvojošu princesi Meridu. Merida ir drosmīga, lepna un vēl arī stūrgalvīga. Viņa grib pati būt sava likteņa noteicēja, tāpēc nepakļaujas senajam precību likumam, un karaļvalstij draud karš. Izmisumā princese lūdz palīdzību raganai, bet burvestība nodara vairāk posta nekā labuma. Vai Meridai izdosies vērst visu par labu, lai glābtu māti un brālīšus? To Jūs uzzināsiet, izlasot grāmatu!

I. Zanderes „Pūces svinības” ir bilžu pasaka par Operas bēniņu pūci un viņas ciemiņiem, kas saviem lasītājiem ļauj ieskatīties īstajā Operas namā, bet M. Cielēnas grāmatā „Krupītes kurpītes” apkopoti dzejoļi maziem bērniem.

Bērnu iemīļotais Ē. Kestnera stāsts „Punktiņa un Antons” ir iznācis komiksa variantā. Grāmata stāsta par Luīzi Poge, sauktu par Punktiņu. Meitene bieži stāv uz tilta pašā Berlīnes centrā līdzās dīvainai vecai sievai un pārdod sērkociņus. Viņas vecāki – direktors Poges kungs un kundze – protams, to nezina. Viņi ir pārliecināti, ka Punktiņa atrodas Andahtas jaunkundzes drošā uzraudzībā. Bet vai guvernante patiešām ir tik nevainīga, kā šķiet?

K. Osanai grāmata „Sakura Rīgā” ir unikāla, jo tās teksts ir gan japāņu, gan latviešu valodā. Lasot grāmatu, jūs uzzināsiet, kas ir Fudzijama. Vai japāņu ķirsis sakura aug tikai Japānā? Bet ja nu pēkšņi arī Rīgā? Un kā ar gardumiem – suši, tempura, kusutera?

Ir iznākusi arī „Mana pasaku ābece”, kurā apkopotas gan tautas, gan populārāko autoru, H. K. Andersena, Š. Pero, O. Vailda, J. un V. Grimmu, K. Skalbes u. c., pasakas.

Vēstures skolotājas I. Bergas grāmata „Kā radās Latvija” domāta jaunāko klašu skolēniem, kuri vēl nav sākuši apgūt vēsturi kā mācību priekšmetu. Ar vienkārša teksta, daudzu krāsainu ilustrāciju, ielīmju un interaktīvo spēļu palīdzību šī grāmata bērnam veidos pirmos priekšstatus par Latvijas vēstures un valsts pamatiem, par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

A. Lindgrēnes un V. N. Nīmanes grāmata „Pepija” ir izdota komiksa formā. Komiksi par Pepiju patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem. Nekur citur mēs tik tuvu neiepazīsim Pepiju, Tomiju un Anniku kā šajos komiksos!

S. Nūrdkvista grāmata „Petsona Ziemassvētku ciemiņi” stāsta par večuku Petsonu un kaķi Findusu, kas gatavojas svinībām. Taču notiek tas, kas nedrīkst notikt: Petsons paslīd un savaino kāju tik stipri, ka nespēj aiziet ne līdz veikalam pēc gardumiem, ne uz mežu pēc Ziemassvētku eglītes. Svētki būtu bijuši gaužām nožēlojami, ja mājiņā nebūtu saradušies negaidīti Ziemassvētku ciemiņi.

Grāmatā „Ģimenes svētki un tautu tradīcijas” ir apkopota informācija par svētku etiķeti, svētku galda klāšanu un rotāšanu, ģimenes svētku rīkošanu, latviešu tautas svētku tradīcijām, ticējumiem un ēdieniem.

Latvijas Universitātes profesora V. Segliņa grāmatā „Senās Ēģiptes rakstu dārgumi” atradīsiet informāciju par senās kultūras rakstu daudznozīmību no Piramīdu tekstiem līdz Mirušo grāmatai.

Šīs un vēl daudzas citas aizraujošas grāmatas jūs iepazīsiet, ja apmeklēsiet Rēzeknes Bērnu bibliotēku!