Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv
21. marta pēcpusdienā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notika dzejnieces, dramaturģes un sabiedriskās darbinieces Aspazijas 160. dzimšanas dienai veltīts pasākums “Cerību un ilgu puķe”. Šī talantīgā, pretrunīgā, daudzšķautņainā sieviete savas dzīves laikā iespējusi ļoti daudz, atstājusi bagātīgu literāro mantojumu nākamajām paaudzēm, viņas dzīve ir tā savijusies ar dižgara Raiņa dzīvi, ka mūsu priekšstatos veido vienu veselumu.
Pasākumu ievadīja ieskats Aspazijas biogrāfijā, skanēja dzeja, kas raksturo Aspazijas dzīves dažādus laika periodus – bērnību, laiku “Jaunās strāvas” kustībā, iepazīšanos ar Raini, trimdas laiku, dzīvi Latvijas brīvvalsts periodā, arī mūža izskaņā.
Literātu kopas “Latgales ūdzensroze” autori un Rikavas jaunie literāti bija sagatavojuši savus dzejoļus, kuri tapuši iedvesmojoties no Aspazijas darbiem. Paldies I. Dimzulei, L. Vincevičam, K. Gļaudai, A. Gļaudam, I. Puzirevskai, V. Krasnovam, D. Dimzulei, S. Strogonovai un I. Strogonovai par Aspazijas dzejas motīvu interpretāciju!
Pasākuma turpinājumā sekoja Aspazijas dzīvi un daiļradi raksturojošo attēlu apceres laiks. Izmantojot sagatavotos attēlus, pasākuma dalībnieki varēja paust savas domas un iepazīstināt ar versiju par attēlos redzamajiem objektiem, kas raksturo dzejnieces dzīvi un daiļradi. Bija ļoti interesanti un aizraujoši! Pēc pasākuma saņēmām daudzas pozitīvas atsauksmes.
Ieva Trimalniece raksta: “Pasākuma pievienotā vērtība – katrs apmeklētājs varēja iesaistīties, kļūt par daļu no pasākuma!”
Iveta Dimzule: “Esmu ļoti laimīga, ka pasākums bija sirsnīga domu apmaiņa, diskusija. Tas, ka mēs aizdomājāmies par to, ko cilvēks spēj. Par niansēm, kas no Aspazijas dzīves ir arī mūsu katra ikdienā – ziedošanos, pacietību, atbildību…”
Sirsnīgs paldies visiem pasākuma dalībniekiem! Īpašs paldies literātu kopas “Latgales ūdensroze” autoriem, Rikavas jaunajiem literātiem un Ivetai Dimzulei par aktīvu līdzdalību pasākuma organizēšanā!