2012. gada aprīlī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītava saviem apmeklētājiem piedāvā 12 jaunas grāmatas. Turpinājumā neliels ieskats jaunieguvumos.
A. Kasekamps „Baltijas valstu vēsture”
Vispusīgs pētījums par visu triju Baltijas valstu vēsturi. Grāmata īpaši patiks visiem, kas interesējas par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas pagātni plašajā laikposmā no pēdējā leduslaikmeta līdz mūsdienām.
„Rēzeknes un Viļānu novada tūrisma ceļvedis”
Ceļvedī atradīsiet informāciju par bijušā Rēzeknes rajona teritorijā esošajām baznīcām, muzejiem, kultūras pieminekļiem un vietām, kur var iepazīt senos arodus, izdevumā atrodama arīdzan Rēzeknes un Viļānu novada karte.
V. Lukaševičs „Latgaliešu – latviešu vārdnīca”
Vārdnīcā tās autors apkopojis ap 4000 vārdu, tostarp gan visiem zināmi latgaliešu valodas vārdi, gan tādi, kurus lieto vien daži vai, iespējams, pat tikai viens latgalietis.
R. Šeldreiks „Septiņi eksperimenti, kas varētu mainīt pasauli”
Grāmatas autors, savulaik praktizējošs bioķīmiķis un biologs, izdevumā meklē atbildes uz jautājumiem, kuri zinātniski līdz šim šķituši otršķirīgi vai uzskatīti par tabu. Izlasot grāmatu, uzzināsiet, kāpēc dzīvnieki jūt, kad to saimnieki atgriezīsies mājās, kā gājputni spēj atgriezties mājās pat tad, kad nokļuvuši gluži svešās vietās, kā mēs sajūtam, ka mūs kāds vēro u. c.
H. Selje „Mana mūža stress”
Pasaulē labi pazīstamais Kanādas endokrinologs H. Selje, kas radījis un attīstījis mācību par stresu, šajā autobiogrāfiskajā grāmatā spilgti attēlo savas zinātnieka personības veidošanos, iepazīstina ar savas teorijas avotiem un tās attīstības gaitu, kā arī izklāsta savus dzīves principus, kuros šīs teorijas atzinumiem ierādīta nozīmīga vieta. Grāmatas noslēgumā H. Selje saistoši atbild uz biežākajiem publikas jautājumiem par stresu.
S. S. Montefjore „Runas, kas mainīja pasauli”
Šajā grāmatā apkopotas slavenu un ietekmīgu cilvēku runas. Tās ir gan slavinošas himnas demokrātiskai brīvībai, gan labi vārdi, kas apgaismo pasauli. Izdevumā iekļautas arī tādas runas, kas savulaik ir aptumšojušas brīvās pasaules horizontu un var kalpot mums kā mācība.
S. Uļanovska „Pūļu Inflantejis latvīši”
Latgales (agrākās Inflantijas) latviešiem veltītā poļu pētnieces S. Uļanovskas darba „Łotysze Inflant Polskich, a w szczególności z gminy Wielońskiej powiatu Rzeżyckiego” („Pūļu Inflantejis latvīši, i seviški Rēzeknis apriņka Viļānu pogosta” faksimilizdevums. Grāmata ir etnogrāfisku aprakstu un folkloras materiālu izlase par Latgales latviešiem.
J. Ziedars „Šūpo šūpuli”
“Dievzemīte būs Latvija tikai tik ilgi, kamēr tur dzīvos latvietis. Latvijā izmirst tauta. Valdību un politisko partiju intereses robežojas viena vēlēšanu cikla laika periodā. Viņu palīdzība nav gaidāma. Lasītāj! Ko darīsim?” Šādi vārdi lasāmi J. Ziedara pētījuma pirmajā lappusē, viens no galvenajiem autora secinājumiem: „Pamatu pamatos īstais iemesls tautas izmiršanai ir nekompetentu vadītāju nolaidība.”
Jaunumos šoreiz arī grāmata „Latvijas Republikas Augstākā tiesa”, izdevums par 2011. gada tautas nobalsošanu sakarā ar 10. Saeimas atlaišanu un 11. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, kā arī divi almanahi krievu valodā – „Провинциальный альманах” (Nr. 12) un „Академия поэзии 2012”.