Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2011. gada 1. oktobrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 36 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

 

      Radošās domāšanas autoritāte E. de Bono  savā grāmatā „Kā gūt radošas idejas” piedāvā 62 dažādas spēles un vingrinājumus, kuros radošuma rosināšanai tiek izmantoti nejauši izvēlēti vārdi. Aktīvi šīs grāmatas lietotāji izveidos paradumu likt lietā radošo domāšanu un raiti darboties ar idejām, koncepcijām, uztveri un vērtībām.  Šis izdevums noderēs kā trenažieris radošās domāšanas paradumu un prasmju vingrināšanai.

 

     Diplomātes I. Šulcas grāmatā „Tepat, Eiropā” apkopti autores raksti, kuri kopš 2009. gada publicēti laikraksta „Latvijas Avīze” ielikumā ar tādu pašu nosaukumu. Kā atzīst a. s. „Lauku Avīze” valdes priekšsēdētājs V. Serdāns, šis izdevums „ir kā maza enciklopēdija par Latvijas soļiem Eiropā”. I. Šulca raksta par to, vai eiro piedzīvos 2015. gadu, vai jābaidās no ģenētiski modificētiem kartupeļiem, kurš iznīcināja cukura nozari Latvijā, kādi būs Latvijas lauku reģioni, vai Eiropas Savienība sabruks, kā dzīvosim rīt u. c. Rakstu krājuma mērķauditorija – interesenti, kas vēlas padziļināti izprast ar ES saistītos jautājumu un darbības jomas.

 

 

    J. Kusiņa un G. Kļavas izveidotais mācību līdzeklis „Civilā aizsardzība” izmantojams, apgūstot civilo aizsardzību atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai visās mūsu valsts augstākajās un vidējās mācību iestādēs, profesionālās apmācības kursos un individuālai šo jautājumu apgūšanai. Izdevumā aplūkotie jautājumi: civilās aizsardzības vēsture; valstī iespējamās katastrofas un to sekas; valsts iestāžu, pašvaldību, komersantu, kā arī iedzīvotāju galvenie pienākumi un tiesības civilajā aizsardzībā; paaugstinātas bīstamības objekti; bīstamo vielu klasifikācija un prasības to glabāšanai un pārvadāšanai; sprādzieni; radiācijas drošība, individuālie aizsardzības līdzekļi u. c.

 

     A. Dīpolderes grāmata „Filcēti adījumi” noderēs rokdarbniecēm, tajā atrodama adīšanas ābece, kurā sniegta pamatinformācija par adāmadatām, valdziņu uzmešanu, noraukšanu u. c., padomi un viltības filcēšanai, kā arī oriģinālas un asprātīgas idejas filcējumu pagatavošanai. Izdevumā aprakstīta tādu lietiņu kā ziedu piespraužu, mobilā telefona maciņu, uzroču, somiņu, čību u. c. pagatavošana filcēšanas tehnikā.

 

     R. Rožkalnes grāmatā „Dārza ziedi”, kā saka pati autore, „var izlasīt par augu maģiskajām un ārstnieciskajām īpašībām, kādas tās atklājas ticējumos, senās Grieķijas un citu tautu mitoloģijā, leģendās un teikās, kas vieno dabu un cilvēkus”. Izlasot šo grāmatu, iespējams iepazīt dārza ziedu daudzveidīgo pielietojumu, turklāt aptvert, ka ne velti mums rodas laba sajūta, miers un harmonija, darbojoties dārzā, jo atrašanās tajā palīdz atjaunot enerģētisko līdzsvaru. Augi dalās ar savu enerģiju, tāpēc pasaulē ir izveidoti arī speciāli dārzi, kur cilvēkiem atgūt veselību.

 

 

     Daiļliteratūras klāstā šoreiz amerikāņu rakstnieces R. Mīdas romāns jauniešiem „Vampīru akadēmija”, kurš piešķir jaunu pavērsienu tradicionālajai vampīru tēmai. Lisa Dragomira ir mirstīga vampīre. Viņa nemitīgi jāsargā no visnežēlīgākajiem un bīstamākajiem vampīriem – tiem, kuri nekad nenomirs. Roze Hetaveja ir Lisas labākā draudzene un miesassardze. Pēc bēgšanas no mācību iestādes un divus gadus ilgušas dzīves nelikumīgā brīvībā abas meitenes tiek ar varu atvestas atpakaļ Sv. Vladimira akadēmijas dzelzs vārtu ielokā, kur viņām jāizdzīvo aizliegtas mīlas, cietsirdīgu attiecību un baisu nakts rituālu pilnā pasaulē. Pats galvenais – viņas ne mirkli nedrīkst zaudēt modrību, lai nemirstīgie vampīri nepaņemtu Lisu uz mūžiem. Aiz dzelzs vārtiem slēpjas aizliegts kārdinājums...

 

     Amerikāņu rakstnieču K. Garsijas un M. Stolas romāns „Skaistā tumsa” savukārt turpina autoru pirmajā darbā „Daiļās būtnes” aizsākto stāstu par zintnieku noslēpumiem daudzu paaudžu ritumā.

 

     Ievērojamās 20. gadsimta franču rakstnieces F. Sagānas romāns „Esiet sveicinātas, skumjas” sarakstīts septiņu nedēļu laikā pēc tam, kad autore padzīta no klostera skolas. Grāmata līdz ar publicēšanu iekarojusi popularitāti un ir tulkota daudzās valodās. F. Sagānas radītie varoņi iemieso ne vien sava laika garu, bet arī vispārcilvēciskās īpašības, kas ir nezūdošas arī mūsdienās. Darba veiksmes pamatā ir pārliecinošs romantiskas mīlestības un seksualitātes tēlojums, kā arī dažādu paaudžu saskarsmes nianses.

 

 

     Populārās latīņamerikāņu rakstnieces I. Aljendes romāna „Fortūnas meita” darbība norisinās gan ostas pilsētā Valparaiso, Čīlē, gan Kalifornijas Centrālajā ielejā, gan Sanfrancisko izdegušajās ieliņās. Viena aina nomaina citu gluži kā krāsainā kaleidoskopā, paaudžu paaudzēs virmo kaislības, un nedz stingra audzināšana, nedz mietpilsoniskās morāles normas nespēj nodzēst uzliesmojušo pirmās mīlestības uguni.
      Elīza Somersa uzaug čīliešu aristokrātu ģimenē, bet vai viņa tiešām ir bārene, ko audžuvecāki atraduši pamestu pie mājas sliekšņa? Vai kautrīgais puisis, ko meitene neprātīgi iemīl no pirmā acu uzmetiena, tiešām ir nežēlīgais laupītājs Žoakins Murjeta? Vai abiem lemts vēl kādreiz satikties…

     Lai arī lasāms kā patstāvīgs darbs, „Fortūnas meita” ir pirmais romāns triloģijā, kurā ietilpst arīdzan darbi „Sēpijas portrets” un „Garu nams”.

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 17. oktobrī.

 

 

 

Līdzīgi raksti