2011. gada 16. februārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 67 jaunas grāmatas.

Visiem, kuri gatavojas autovadītāja tiesību iegūšanai, noderēs grāmata „Tematiskie uzdevumi ceļu satiksmes noteikumos”, kā arī Ceļu satiksmes noteikumi un ceļu satiksmes likums.

E. Krēmera un D. Pāsas grāmata Ēst ar baudu – dzīvot ar prieku palīdzēs iegūt vispusīgu pārskatu par uzturlīdzekļu izraisītām alerģijām un dažādu pārtikas produktu nepanesību. Uzzināsiet, kādas diagnosticēšanas metodes pastāv un kā atrast vajadzīgo ārstu. Grāmatā doti norādījumi par ieteicamo uzturu, tomēr šeit atradīsiet arī padomus par to, kā iespējams pašam aktīvi darboties savā labā.

V. Bebrišs darbā „Doma. Spriedze. Slimība” runā par to, vai domām ir spēks, vai gaitā ir veselības pamats, ko nozīmē vārdi, kurus pasakām, vai lamuvārdi vienmēr ir lamuvārdi, kāpēc ir svarīgi, ka vīrietis palīdz sievietei mājas darbos, kas notiek ar vīriešiem, kuri staigā nošļukušās biksēs, u. c. veselībai svarīgiem jautājumiem.

M. Bītijas grāmata Pārtraukt līdzatkarību ir par cilvēka nozīmīgāko un, iespējams, visvairāk novārtā pamesto pienākumu – parūpēšanos pašam par sevi. Šī grāmata ir par to, ko mēs varam darīt, lai sāktu justies labāk. Joprojām liela daļa Latvijas iedzīvotāju cieš no atkarību radītām sāpēm savās ģimenēs, tomēr reti tiek apzināta un vārdā nosaukta līdzatkarība. Šī grāmata skaidro, ko tā nozīmē, vienlaikus dodot cerību pārmaiņām.

I. Sausiņas grāmatā „Dekoratīvi auduma ziedi” detalizētos aprakstos un krāsainos fotoattēlos atspoguļots 17 dekoratīvu auduma ziedu izgatavošanas process soli pa solim – sākot ar auduma piegriešanu un beidzot ar zieda vidusdaļas rotāšanu.

Dž. Edeirs izdevumā „Līderība un motivācija” sīki izpēta motivācijas jautājumu. Pirmkārt, autors norāda, ka, tikai izprotot vajadzības, kas rada motivāciju, jūs patiešām varat iedvesmot savus kolēģus. Otrkārt, Edeirs izvērtē divu ievērojamu domātāju un motivācijas teoriju izstrādātāju – Hercberga un Maslova – teorijas un piedāvā pats savu vispārīgu motivācijas teoriju – 50:50 likumu. Visbeidzot, lai izmantotu savu teoriju praksē, Edeirs iepazīstina ar astoņiem galvenajiem principiem, kā motivēt citus.

Vai mēs neilgojamies atrisināt savas finansiālās problēmas reizi par visām reizēm? Vai mēs nesapņojam par labu finansiālo nodrošinājumu? Vai stabils atalgojums, interesants darbs, sakārtota sadzīve un laimīga ģimene nav mūsu slēptākā vēlme? „To visu mēs varam iegūt,” apgalvo A. Volkovs grāmatā „Tavas naudas maģija”. Tā paredzēta visplašākajam lasītāju lokam, lai palīdzētu saprast pašiem sevi un dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi šajā trakajā pasaulē, pār kuru valda nauda.

Latvijas Pašvaldību savienības vecākā padomnieka, fizikas un ekonomikas doktora M. Pūķa grāmatā „Pašu valdība” apkopota Latvijas pašvaldību pieredze un ideju vēsture no 1989. gada līdz mūsdienām, kā arī sniegts pašvaldību attīstības nākotnes redzējums.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. martā.

Līdzīgi raksti