Stāstu stāstīšana un stāstu klausīšanās ir viena no senākajām cilvēku pamatvajadzībām, tā kalpo gan pasaules izziņai, gan sociālo prasmju izkopšanai. Stāstīšanas tradīcijai ir liela nozīme arī mūsdienu pasaulē, daudzas valstis pašlaik piedzīvo mutvārdu stāstīšanas renesansi. Daudzās valstīs stāstnieks (tāpat kā muzikants) ir profesija, šī profesija var būt arī naudas pelnīšanas avots. Stāstnieki tiek aicināti uz dažādiem pasākumiem. Stāstnieku organizācijas, festivāli un grāmatas kļūst arvien populārāki.
Latvijā šai kustībai ir mazliet vairāk par 10 gadiem senas tradīcijas, ir daudzi labi stāstnieki, taču viņiem pievērsts pārāk maz uzmanības, un tie nav saliedēti vienā organizācijā. Tomēr stāstīšanas tradīcijas pamazām attīstās, notiek arī pasākumi.
Šogad stāstu tradīcijas turpināšana un aktualizēšana ir nonākusi līdz Latvijas bibliotēkām. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija pašlaik realizē projektu „Stāstu laiks bibliotēkās” ar mērķi vienot dažādu paaudžu cilvēkus, atdzīvināt stāstīšanas tradīciju paaudžu starpā, kā arī pilnveidot ikviena valodas kompetenci un sociālās prasmes klausīšanās un stāstīšanas procesā. Projektā iecerēts attīstīt stāstīšanas pasākumu organizēšanu bibliotēkās.
Arī Rēzeknes Centrālā bibliotēka ir iesaistījusies šajā projektā. Divas pilsētas bibliotēku darbinieces piedalījās nodarbībās – ieguva gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas par stāstu stāstīšanu, mācījās stāstīt savus stāstus, organizēt stāstnieku pasākumus.
Ja tev ir savs stāsts: interesants atmiņu stāsts, piedzīvojumu, pieredzes, dzimtas stāsts vai gadījums no dzīves, kuru tu gribētu mums pastāstīt, nāc uz bibliotēku un izstāsti to! Maijā Rēzeknes Centrālā bibliotēka plāno rīkot stāstīšanas pasākumu. Ja vēlies piedalīties kā stāstnieks, piesakies līdz 25. aprīlim. Pieteikties var, zvanot pa telefonu 64622061 (prasīt Rutu Suseju) vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..