Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Ikdienas vienmuļā darba tecējumā Ziemas saulgrieži un tiem sekojošais Jaungads ir jauks brīdis, kad cilvēks dzīvo ar nākotnes cerībām un ilgām, un laiks, kad var dalīties ar sirds siltumu un laimes vēlējumiem sev tuviem cilvēkiem, izmantojot šim nolūkam īpaši iespiestas apsveikuma kartiņas.

 

     Vēl pavisam ne tik sen pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada pastkastītes bija pārpildītas ar roku rakstītām tipogrāfiski iespiestām vai pašdarinātām apsveikuma kartiņām. Šodien, 21. gadsimtā, mēs esam ieguvuši milzīgu priekšrocību laika ziņā, jo jebkuru apsveikumu iespējams nosūtīt acumirklī kā īsziņu vai e-pasta sūtījumu. Un tajā pašā laikā šodienas cilvēks klusībā piekritīs, ka šis sūtījums daudzējādi ir pliekans un tradicionāli tūlīt tiek izdzēsts, mēs vairs neizjūtam to sirds siltumu, kurš bija ielikts klasiskajās svētku pastkartēs.

 

 

     Ko darīsim? Varbūt tomēr dosimies uz veikalu vai paši pagatavosim apsveikuma kartiņu, ko nosūtīt radiem, draugiem un paziņām? Varbūt saņemtā apsveikuma kartiņa radīs neatkārtojamo svētku un brīnuma atmosfēru un pēc daudziem gadiem, aplūkojot saņemto apsveikumu, atcerēsimies svētku dienas noskaņu. Kaut ko no pasakas, brīnuma un bērnības…

 

 

     Šo netverami mīļo sajūtu kaut uz brīdi izjust un arī atmiņās par tradicionālo pastkaršu laiku gremdēties šobrīd var Rēzeknes 2. bibliotēkā, kur apmeklētāju apskatei tiek piedāvātas 20. gadsimta 70. un 80. gadu Jaungada apsveikumu kartītes. Izstādi „Aizkustinošās apsveikuma pastkartes” bibliotēka aicina apmeklēt līdz 16. janvārim.