Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv
2025. gada septembrī Rēzeknes 2. bibliotēkas krājums papildināts ar jaunām un daudzveidīgām grāmatām. Aicinām iepazīties ar dažiem no jaunākajiem izdevumiem, jo interesantu lasāmvielu šeit atradīs gan pieaugušie, gan jaunākie lasītāji.
Mūsu mazie lasītāji noteikti sajūsmināsies par bilžu grāmatu “Straume”, kas ir poētiski un vizuāli iespaidīgs ceļojums cauri pasaulēm, kuras piepildītas ar plūdiem, taču tukšas no cilvēkiem. Filmas un grāmatas galvenais varonis kaķis ir pieradis būt viens, viņš ir izteikts individuālists, tomēr viņam nāksies mainīt savus paradumus un iemācīties sadarboties ar citiem dzīvniekiem, lai izdzīvotu milzu plūdos.
Vairakkārt apbalvotā Rēta Niemele ir dzejniece un bērnu grāmatas “Lapsa un klusums” autore. Viņas darbos atkārtoti parādās tēmas par prieku, ko sniedz apkārtējās vides un dabas parādību vērošana. Dzīvnieku mīlestība pret klusumu un līdzīgi domājošiem draugiem.
Vakara romānu cienītājus iepriecinās Liene Kurka ar romānu “Kļūdu klusēšana”. Ar šo darbu autore vēlas panākt, lai cilvēki paskatās sev apkārt. Varbūt tieši tu esi tas, kurš pastieps roku, pateiks labu vārdu un galu galā izglābs līdzās esošu cilvēku.
Bestsellera cienītājus gaida Kristīna Lorena ar savu jauno grāmatu “Paradīzes problēma”. Anna Grīna apprecas ar Liamu Vestonu, lai iegūtu subsidētu dzīvokli studiju laikā, bet pēc absolvēšanas viņu laulība šķiet beigusies. Trīs gadus vēlāk Anna ir nabadzīga māksliniece, bet Liams ir Stenforda pasniedzējs, kuram jāatbilst vecmodīgam testamenta nosacījumam, lai iegūtu mantojumu – jābūt laimīgi precētam piecus gadus. Liams vērsas pie Annas, lai palīdzētu viņam noslēgt darījumu un iegūtu ģimenes naudu. Tomēr, kad abi atkal sastopas, viņi saprot, ka šī vienošanās var radīt vairāk nekā tikai bagātību – tā var atdzīvināt viņu attiecības.
Vēsturisko romānu cienītājiem piedāvājumā Kristīnes Hannas romāns “Sievietes”, kas stāsta par došanos karā, tas izceļ gaismā visas sievietes, kuru ziedošanās savai valstij pārāk bieži tiek aizmirstas. Tas ir brīnišķīgs romāns par ciešām draudzībām un nelokāmu patriotismu, par neaizmirstamās galvenās varones ideālismu un drosmi kara apstākļos.
“Čeringemas mistēriju” sērija ir amerikāņu scenārista un spēļu autora Metjū Kostello un britu producenta un scenārista Nīla Ričardsa pirmais kopdarbs, kas kļuvis par starptautisku bestselleru. Grāmata noteikti patiks detektīvromānu cienītājiem – klusajā pilsētiņā itin viss notiek ar angļu detektīviem raksturīgo eleganci.
Frīdas Makfadenas vēl viens psiholoģiskās spriedzes trilleris “Skolotāja” aizraus visus šīs autores darbu cienītājus. Galvenajai varonei Evai ir laba dzīve. Viņa katru rītu pamostas ar vīra Neita skūpstu, uzvelk savas smalkās augstpapēžu kurpes un dodas uz vietējo vidusskolu, kur viņa māca matemātiku, bet vīrs – angļu valodu. Viss ir tā, kā tam jābūt. Izņemot…
Nāc uz bibliotēku un atklāj plašo grāmatu pasauli! Izvēlies sev interesējošākos darbus, iepazīsties ar dažādām tēmām un paplašini savas zināšanas!

































