plakts
 

Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēka – CB filiāle informē, ka Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī 2023. gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības. Jau sesto gadu Rēzeknes reģionā noritēs šis pasākums. Tādēļ aicinām lasītprieka veicinātājus – bibliotekārus un pedagogus, iesaistīties sacensību organizēšanā savā skolā vai bibliotēkā, lai noskaidrotu labāko lasītāju, kas pārstāvēs savu skolu vai bibliotēku reģiona finālā.

Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei un veicināt pozitīvas emocijas, kas saistītas ar lasīšanu. Sacensību laikā tiek pilnveidotas bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Sacensības, kā ierasts, notiks trīs kārtās:

  • Vietējās sacensības skolā/ bibliotēkā (februāris–maijs)
  • Reģionālais fināls (aprīlis–vasara)
  • Nacionālais fināls (septembris)

Piedaloties Skaļās lasīšanas sacensībās, skolēniem tiek dota brīnišķīga iespēja kļūt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā, un varbūt pat valsts līmenī?

Valsts finālā sacensības turpinās viens kandidāts no katra reģiona. Fināls plānots  septembrī Gaismas pilī, tā laikā tiks izraudzīts valsts lasīšanas čempions, kā arī uz finālu tiks uzaicināta visa klase. Šajā konkursā katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas. Starp lasīšanas sesijām uzstāsies populārs mākslinieks vai mūziķu grupa. Valsts Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

Bibliotēkām vai skolām dalību sacensībās  lūgums pieteikt līdz 15. aprīlim rakstot vai zvanot Rēzeknes reģiona sacensību kuratorei Sanitai Aļberhtai. Pieteikumam vai sīkākai informācijai zvanīt uz tālruni 64632723, rakstīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..