Leta. NAIS

No 17.10.2011. līdz 16.11.2011. Nacionālā ziņu aģentūra LETA Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām piedāvā bezmaksas pieeju LETA arhīvam un biznesa portālam Nozare.lv (RCB abonēts un pieejams visu gadu), savukārt no 01.11.2011. līdz 01.12.2011. bezmaksas pieeju Normatīvo aktu informācijas sistēmai (NAIS) piedāvā SIA „Komerccentrs DATI grupa”.

Aicinām ikvienu, kuram nepieciešama minētajās datu bāzēs iekļautā informācija, izmantot tās mūsu bibliotēkā! Ja jūsu interese būs pietiekami liela, bibliotēka šīs datu bāzes abonēs un lasītāji tām bez maksas varēs piekļūt visu gadu.

Par LETA arhīvu

LETA arhīvā uzkrātie materiāli dod iespēju iegūt pilnīgu informāciju, kā arī viegli un ātri analizēt un prognozēt notikumus laika gaitā. Katru mēnesi LETA arhīvs tiek papildināts ar 60 tūkstošiem informācijas vienību, šobrīd tajā ir vairāk nekā 4 miljoni ierakstu.

LETA arhīvs latviešu valodā ietver

• LETA ziņas – no 1996. gada
  • Preses anotācijas – no 1993. gada
  • „Latvijas Vēstneša” (LV) informāciju (publikācijas, paziņojumi u. c.) – no 2000. gada
  • Likumus (LV informācija, likumu salīdzinājumi, pamatlikumi) – no 2001. gada
  • Tiesu ziņas – no 1993. gada (no 2003. gada tiek publicētas LETA ziņās)
  • Preses relīzes – no 2000. gada
  • Preses publikācijas – no 2001. gada
  • Ekspertu komentārus – no 2001. gada
  • Konkursus un izsoles – no 2001. gada
  • Statistikas rādītājus – no 2001. gada
  • Uzņēmumu datu bāzi (dati par vairāk nekā 1200 Latvijas vadošajiem uzņēmumiem)
  • Personu datu bāzi (dati par vairāk nekā 20 000 personām – politiķiem, uzņēmumu vadītājiem u. c.)

LETA arhīvā angļu valodā pieejami LETA ziņu materiāli un Baltijas ziņas no 1997. gada, kā arī uzņēmumu un organizāciju preses relīzes angļu valodā. Arhīvā pašlaik uzkrātas vairāk nekā 250 000 informācijas vienības, ik mēnesi tas tiek papildināts ar 3000 vienībām.

LETA arhīvā krievu valodā iespējams piekļūt visai LETA ziņu sadaļu informācijai un Baltijas ziņām no 1998. gada. Arhīvā pieejamas arī anotācijas un publikācijas no krieviski rakstošajiem drukātājiem medijiem Latvijā, kā arī uzņēmumu un organizāciju preses relīzes krievu valodā. Arhīva apjoms ir 1,3 miljoni informācijas vienību, ik mēnesi tas tiek papildināts ar 8000 vienībām.

Par NAIS

Likumdošanas informācijas sistēma NAIS piedāvā pilnu Latvijas normatīvo aktu kopumu – to konsolidētās redakcijas, vēsturi, sasaisti (atsauces uz likumpakārtotajiem tiesību aktiem), dokumentu atlasi (meklēšanu) pēc vairāk nekā 10 parametriem (izdevējvalsts, izdevējinstitūcija, dokumenta veids, pieņemšanas datums u. c.), kā arī atlasi pēc vārdiem (frāzēm) vai to daļām dokumenta virsrakstā vai tekstā. NAIS datu bāzē pieejami vairāk nekā 93 tūkstoši dokumentu.

Lielākais jaunums, ar ko papildināta normatīvo aktu sistēma, ir jauns pakalpojums „Mans NAIS”.

„Mans NAIS” piedāvā:

• veidot sev regulāri nepieciešamo dokumentu sarakstus;
  • organizēt un kārtot tos sev ērtākajā veidā;
  • pievienot dokumentiem savas piezīmes un komentārus;
  • saņemt paziņojumus par izmaiņām tiesību aktos;
  • pielāgot paziņojumu nosūtīšanas nosacījumus;
  • pārlūkot nesen atvērtos dokumentus;
  • pielāgot NAIS darbību klienta vajadzībām.