Stāstu laiks

…ar šādu nosaukumu Bibliotēku nedēļā UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas projekta „Stāstu laiks bibliotēkās” ietvaros Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notika stāstu pēcpusdiena, kurā atmiņu stāstos kavējās Rēzeknes Centrālās bibliotēkas, Rēzeknes 2.bibliotēkas un Rēzeknes Bērnu bibliotēkas bibliotekāres.

Šī pasākuma mērķis bija aktualizēt stāstīšanas tradīciju, pilnveidot valodas kompetenci, sociālās prasmes klausīšanās un stāstīšanas procesā, kā arī saglabāt atmiņas par bibliotekāriem turpmākajām paaudzēm.

Stāstu pēcpusdiena pie kafijas tases neformālā gaisotnē izvērtās interesanta un pārdomas raisoša. Tika dzirdēti atmiņu stāsti par bibliotekāra profesijas izvēli, dažkārt pat nejaušu, pavisam necerētu un negaidītu, taču uz mūžu paliekošu kā vienīgo un pastāvīgo nodarbi un hobiju. Darbinieces kavējās atmiņās par pirmo darba dienu, pirmo darba gadu bibliotēkā, pirmo lasītāju un ne tikai… Bija stāsts par apzinātu, jau no pamatskolas laikiem izvēlētu bibliotekāra dzīves ceļu, kas sākotnēji ir bijis dažādu šķēršļu un negaidītu likteņa pagriezienu pilns, un kur nu vēl pagājušā gadsimta 70. gadu piecgades plānu un normu izpildes laiks… Arī stāsts par jaunas un modīgas topošās dravnieces nokļūšanu bibliotekāru rindās likās aizraujošs un iedvesmojošs. Bija arī kuriozi un smieklīgi atgadījumi. Piemēram, stāsts par reizi, kad lasītājs, kurš turklāt bija iecirkņa policists, tika „aizmirsts” un ieslēgts bibliotēkā. Interesantas bija arī stāsts par bibliotekāres dzīvē satiktām vairākām priekšniecēm un kolēģēm ar liktenīgiem iniciāļiem M. Š.

Atmiņu stāstu pēcpusdienā bija dzirdami ne tikai priecīgi stāsti ar laimīgām beigām, tika notraukts arī pa asarai, stāstot par pāragri aizsaulē aizgājušām kolēģēm, kuru vairs nav mūsu vidū.

Stāstu bija tika daudz, ka vienā stāstu pēcpusdienā tie neiekļāvās. Palika neizstāstīts stāsts par sarkano un silto jaku, stāsts par kādas bibliotekāres izjokošanu no kolēģu puses un stāsts par mēģinājumu izkļūt no neveiklas situācijas... Stāstu ir tik daudz, ka pietiktu vēl vienai sanākšanas reizei pie pēcpusdienas kafijas tases. Uz tikšanos!

Aicinām visus, kam patīk stāstīt stāstus un klausīties tajos, uz Rēzeknes Centrālo bibliotēku! Sarīkosim kopīgus stāstu vakarus!