„Šoreiz, vairāk nekā jebkad, gribas tev, lasītāj, teikt daudz kā uzmundrinoša un silta,” žurnāla „Psiholoģijas Pasaule” jaunākajā numurā (2009/1) raksta tā galvenā redaktore. Un turpina, ka nāksies runāt arī par šībrīža realitāti – krīzi, jautājumiem, kā dzīvot, ko darīt un kas būs tālāk.

     Psiholoģe Aija Lilienfelde rakstā „Šī brīža realitātes vārds ir krīze. Kā būt?” mēģina palūkoties uz krīzi no personiska un vispārcilvēciska skatpunkta. Viņa raksta par to, ko vispār nozīmē būt krīzē, raksturo krīzes laika jautājums, darbības, domas, emocijas un pārmaiņas. Pārmaiņas, starp citu, tiek raksturotas ar cerīgiem vārdiem – iespēja, cerība, aktivitāte, atbildība, brīvība, drosme, jaunrade. Būt krīzē – nozīmē sajusties bezpalīdzīgam, izdzīvot trauksmi, justies skumjam, piedzīvot kaunu, dusmas un naidu. Būšana krīzē nozīmē arī vērtēt, izprast un domāt (ne tikai par sevi, bet arī par citiem!). Krīze var būt arī izdevība, stimuls kļūt radošam un atrast jaunas iespējas.

     Savukārt Inga Dreimane runā par agresiju kā enerģiju, kura ir katrā no mums, „veidojas kā pasīva vienība”, taču „gatava aktīvi rīkoties nepieciešamības gadījumā”.

     Vēl žurnālā tiek runāts par krīzes laika atspēriena punktu – iekšējiem resursiem, par to, vai padoms „esi gatavs uz sliktāko!” arī paglābj no sliktā. Mārtiņš Mucenieks savukārt raksta par smadzeņu puslodēm. Tiem, kuri vēlas noskaidrot, kura no puslodēm ir galvenā, noderēs tests šī jautājuma noskaidrošanai. Un, kā solīts, diezgan daudz vietas žurnālā atvēlēts arī laimei. Laimei, kura „mīt tur, kur esi tu pats”. Kāda ir laimes atslēdziņa, ģimenes laimes formula (mīlestība plus…), kur slēpjas tieši tava laime (jautājums atbildams, aizpildot testu)…

     Vairāk par šim un citām aktuālām tēmām lasiet žurnālā! „Psiholoģijas Pasaule” ir pieejama Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā, Katoļu vidusskolas bibliotēkā, Medicīnas bibliotēkas Rēzeknes nodaļā, kā arī Rēzeknes Augstskolas Humanitārās un pedagoģijas fakultātes bibliotēkā.