Sestdien, 2009. gada 30. maijā, plkst. 12:00 12 Latvijas pilsētās vienlaicīgi tiks aizsākta sabiedrības pārmaiņu kustība „Latvijas Forums”. Viena no 12 pasākuma norises vietām būs arī Rēzekne – Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītava.

Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija kopā ar sadarbības partneriem aicina ikvienu, kas gatavs aktīvi domāt un rīkoties, nevis pasīvi gaidīt, kad lietas atrisināsies pašas par sevi, kā arī tos, kuri var sadarboties praktisku ideju īstenošanā, sanākt kopā, lai atrastu dažādus praktiskus un īstenojamus risinājumus krīzes laika pārvarēšanai. „Latvijas Foruma” mērķis ir apvienot dažādu uzskatu un pārliecību  pārstāvjus diskusijai par valsts tālāko attīstību.

Kustības organizatori uzskata, ka kopā ir jānāk cilvēkiem, kas spēj konstruktīvi un radoši sadarboties, nežēloties, bet virzīt un īstenot jaunas idejas gan par to, kā cilvēkiem praktiski tikt galā ar esošajām un iespējamām krīzes grūtībām, gan par to, kādai Latvijai būt pēc krīzes beigām.

Aktivitāšu mērķi:

• Foruma pirmajā posmā nepieciešami praktiski rezultāti – ideju saraksts, kā pašorganizēties un palīdzēt pašiem sev un sabiedrībai, un partneru atrašana šo ideju īstenošanai.
  • Nākošajam solim jābūt nopietnai sarunai par to, kā labāk nekā iepriekš var tikt pārstāvētas iedzīvotāju intereses un īstenota tautas griba politiskā procesa ietvaros, un kas tajā jāmaina gan vietējā, gan nacionālā līmenī.
  • „Latvijas Forums” būs process, kura ietvaros sabiedrība formulēs savu redzējumu par valsts nākotni, tās prioritātes un vērtības, ceļu, uz kurieni valsts dodas.

Foruma atklāšanā tiks demonstrēta Valsts Prezidenta uzruna no Latvijas Universitātes (LU) Mazās aulas (interneta tiešraide būs LU mājaslapā), pasākuma dalībnieki prezidenta uzrunu un videosižetu par foruma aktualitāti un pilsonisko iniciatīvu piemēriem varēs noskatīties uz ekrāna. Foruma noslēgumā paredzēta arī otra tiešraide, tās laikā Roberts Ķīlis izstāstīs, kādas idejas pasākuma laikā ir radītas 12 pilsētās. „Latvijas Foruma” moderatore Rēzeknē būs žurnāliste Elīna Egle.

Uzmanību!

Sakarā ar šo pasākumu 30. maijā lasītāji Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā tiks apkalpoti līdz plkst. 11:30.