Sagaidot Latvijas simtgadi, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas pasākumu un izstāžu cikla “Četri novadi” ietvaros  abonementā (2. stāvā) līdz 2018. gada 3. oktobrim skatāma grāmatu izstāde “Skaistā Vidzeme”. Izstādē eksponētās grāmatas ir iespējams arī paņemt lasīšanai mājās.

Bibliotēkas krājumā pieejamas un izstādē aplūkojamas dažāda satura grāmatas par Vidzemi, tostarp pašu vidzemnieku dzeja un proza, kā arī citu autoru darbi, kuros minēts šis Latvijas novads un tā ļaudis. Vidzemes tēma daudzpusīgi apskatīta arīdzan nozaru literatūrā – vēstures, ģeogrāfijas, arhitektūras un etnogrāfijas grāmatās.

Pārskatot izstādē iekļautās grāmatas, aizdomāties liek kāds izziņas gribu urdošs fragments no skolotājas Adīnas Ķirškalnes grāmatas “Atāla puķītes”:

(..) viena meitenīte pieķeras man pie rokas un satraukta jautā:

– Tante, kur te ir tā Tālavas taurētāja egle?

No negaidītā jautājuma uz brīdi apmulstu. Viens no zēniem prātīgi piebilst:

– Egle jau tika nocirsta.

Bet meitene vēl neatlaiž manu roku:

– Tante, bet varbūt celms vēl ir?

Gribi uzzināt vairāk par skaisto Vidzemi, tās sākotni un tagadni vai arī par citiem Latvijas novadiem? Varbūt vienkārši vēlies interesanti pavadīt laiku? Esi laipni gaidīts ciemos Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā!

Fotoieskats izstādē – šeit.