Kinorežisors, īstajā vārdā Teodors Antonijs Tugajs, bērnību pavadījis Latgalē, bet slavu ieguvis tālu pasaulē. Tulio radījis melodrāmas – kino klasikas pērles. Viņš dēvēts gan par somu režisoru Nr. 1 un „somu Valentino”.

Sagaidot latviešu izcelsmes somu kinorežisora Teuvo Tulio 105. jubileju, Rēzeknes Centrālā bibliotēka no 17. līdz 23. augustam piedāvā noskatīties divpadsmit T. Tulio filmas no bibliotēkas krājuma. Kinoseansu sākums plkst. 14.00 Rēzeknes Centrālās bibliotēkas konferenču zālē. Ieeja bezmaksas.

Bibliotēkas lasītavā no 17. līdz 30. augustam varēs iepazīties ar tematisku izstādi „Latviešu izcelsmes somu režisors”, kurā apskatāmi materiāli par T. Tulio dzīvi un daiļradi.

23. augustā plkst. 15.00 bibliotēkas lasītavā notiks režisora T. Tulio  105. jubilejai veltīts piemiņas vakars. Pasākumā varēs iepazīties ar T. Tulio daiļradi, apskatīties piemiņas lietu izstādi un noskatīties režisores Kristīnes Želves dokumentālo filmu „Fedja”.

Laipni gaidīti bibliotēkā!