Septembris ir brīnišķīgs laiks: vēl var noķert siltos saules starus pēdējās atvasaras dienās un var jau sākt lasīt krāsainās kļavu lapas un brūnos kastaņus, un... klāt ir arī ikgadējās Dzejas dienas.

Dzejas dienas notiek no 1965. gada, šoruden – jau 46. reizi. Centrālais pasākums ik gadu norisinās Rīgā, Esplanādē, pie Raiņa pieminekļa dzejnieka dzimšanas dienā – 11. septembrī. Rēzeknē Dzejas dienu galvenie pasākumi šogad notiek 7. septembrī.

Šajā datumā arī Rēzeknes 2. bibliotēka rīkoja nelielus Dzejas svētkus, aicinot pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaka” sagatavošanas un vecākās grupiņas bērnus uz īpašu pasākumu, kura laikā bērni iepazinās ar abu dižo personību, Raiņa un Aspazijas, dzīvi un bērnu dzeju.

Pasākumā tika runāts par to, kas ir dzeja, dzejnieks un Dzejas dienas un kāpēc cilvēki tās svin. Tad sekoja īpašais brīdis – bērni uzstājās katrs ar savu iepriekš sagatavoto dzejoli un dāvināja bibliotēkai pašu zīmētās šo dzejoļu ilustrācijas. Visi bērni apgalvoja, ka dzejoļi viņiem patīk. „Ir prieks, ka jau tagad bērni nāk un taujā tieši pēc tiem dzejolīšiem, kurus lasījām un par kuriem smējāmies kopā,” saka 2. bibliotēkas vecākā bibliotekāre Zenta Ruskule.

„Liels paldies skolotājām Ilonai Macijevskai un Svetlanai Panfilovai par ieinteresētību un pacietību! Galu galā atvest uz bibliotēku 30 mazus nerātneļus nav nemaz tik viegli!”

Jāpiebilst, ka Rēzeknes 2. bibliotēkā šobrīd ir skatāma Dzejas dienām veltīta izstāde „Dzejas pasaulē”, kurā aplūkojamas jaunākās dzejas grāmatas no bibliotēkas krājuma. Bērnu abonementā savukārt skatāma Rainim veltīta izstāde „Zelta sietiņu sijājot…”. Bibliotēkā var aplūkot arī bērnu zīmējumu izstādi „Raiņa dzeja bērnu acīm”.